Radka Deckerová Samospráva

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika: Medzi gymnáziami sa umiestnili na 3. mieste

Gymnázium v Rožňave vyhodnotili ako tretie najlepšie gymnázium v Košickom kraji na základe meraní INEKO (Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy).

Ilustračný obrázok k článku Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika: Medzi gymnáziami sa umiestnili na 3. mieste
Zdroj: Dnes24.sk

3.miesto v rámci Košického samosprávneho kraja

Hodnotenie bolo spravené na základe výsledkov žiakov za uplynulé štyri roky. Hodnotenie stredných škôl bolo vypracované na základe výsledkov žiakov v externej časti maturitnej skúšky zo slovenského alebo maďarského jazyka, matematiky, z angličtiny a nemčiny. Taktiež sa do úvahy bralo aj uplatnenie absolventov strednej školy a hodnotenie mimoriadnych výsledkov žiakov podľa metodiky Ministerstva školstva SR. V tomto projekte bolo hodnotených 25% škôl s najlepšími výsledkami žiakov. Gymnázium P.J. Šafárika v Rožňave sa tak na základe uvedených výsledkov umiestnilo na 3.mieste v Košickom samosprávnom kraji zo 7 hodnotených škôl a v rámci Slovenska na 12.mieste z 50 hodnotených gymnázií.

„Toto umiestnenie je výsledkom kvalitne odvedenej práce našich učiteľov. Poďakovanie patrí celému pedagogickému zboru za ich viacročnú systematickú a kvalitnú prípravu žiakov“, povedal riaditeľ školy Matis.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM