Peter Simon Krimi

Hasiči z Košického kraja likvidovali požiare trávy a lesa: Najvážnejší na rúbanisku na Silickej planine, FOTO

Hasiči na východe Slovenska mali plné ruky práce s hasením suchej trávy a lesných porastov. K najvážnejším patril na rúbanisku na Silickej planine pri Rožňave. Veľkým šťastím bolo, že nefúkal vietor.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči z Košického kraja likvidovali požiare trávy a lesa: Najvážnejší na rúbanisku na Silickej planine, FOTO
6
Galéria
Zdroj: HaZZ

Hasiči na východe Slovenska mali v sobotu, 25. marca 2017 plné ruky práce s hasením suchej trávy a lesných porastov. V Košickom kraji mali od rána do 19:00 hod. až 31 zásahov.

K najvážnejším požiarom patril ten na rúbanisku na Silickej planine pri Rožňave, kde zasahovali niekoľko hodín. Oheň sa však vďaka promptnému zásahu nerozšíril na stromy a nepostupoval hlbšie do lesa.

Podľa veliteľa zásahu, Petra Hanzlíčka sa jednalo o požiar na Silickej planine v katastrálnom území obce Hrušov.

„Boli sme privolaní k požiaru lesa, pričom boli cesty tak neprístupné, že sme sa prvotne dostali na úplne iné územie, k požiarovisku sme sa dostali až po skontaktovaní lesníka, ktorý na nás počkal pri blízkom kameňolome na Soroške a stade nás zaviedol asi 15 kilometrov lesnými cestami až priamo na požiarovisko, ktoré sa nachádzalo nad obcou Hrušov,“ hovorí veliteľ zásahu.

Územie, ktoré bolo zasiahnuté požiarom predstavovalo plochu približne 500×500 metrov, čiže dosť veľké územie. „Na hasenie požiaru sme použili dva vysokotlakové prúdy. Následne boli povolané aj jednotky z Rožňavy so štvorkoľkou, s ktorou prišiel jeden príslušník. Druhá štvorkolka bola povolaná z Moldavy nad Bodvou, a boli ešte pozvané vozidlá s dodávkou vody, boli to vozidlá z DHZ Slavošovce a DHZ Štítnik, ktoré však následne už odvolali počas cesty, nakoľko sa nám podarilo dostať požiar pod kontrolu,“ približuje priebeh zásahu Hanzlíček.

Ako dodal, na mieste celkom zasahovalo osem hasičov. „Po lokalizácii sme museli krompáčmi a sekerami rozhrabávať tlejúce časti, koreňový systém zasiahnutý nebol. Veľkým šťastím bolo, že nefúkal vietor,“ povedal na záver veliteľ zásahu.

Obrazom: Požiar na Silickej planine
6
Galéria
Zdroj: HaZZ
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM