Peter Simon Správy

Jazda zručnosti aj túra: Rožňavské deti na bicykel nezanevreli, FOTO

V dnešnej dobe, kde prevládajú počítače už čoraz menej detí pozná, čo to je poriadne sa vyšantiť na bicykli. Základná škola v Rožňave sa zapojila do kampane a tak si jej žiaci užili týždeň plný zážitkov.

Ilustračný obrázok k článku Jazda zručnosti aj túra: Rožňavské deti na bicykel nezanevreli, FOTO
Zdroj: Základná škola Ulica pionierov

Základná škola na Ulici pionierov v našom meste pokračovala v tom čo si zaumienila. Ako sme už dávnejšie avizovali, žiaci na dvojkolesové tátoše nezanevreli a športu sa venujú naplno. Školský rok ledva začal, no ďalšia super akcia bola na spadnutie. Vedenie školy využilo teplé počasie a za prítomnosti slnečných lúčov sa mohol týždeň plný zážitkov začať.

„Hlavným cieľom je predovšetkým podporiť u detí a mládeže využívanie bicykla ako plnohodnotného dopravného prostriedku, ale v neposlednej rade aj zvýšiť rozsah a kvalitu dopravnej výchovy detí,“ píše škola na svojej stránke.

Škola sa opäť zapojila do celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“, ktorá sa uskutočňuje v termíne 19. až 30. septembra 2016 na celom Slovensku. Jej vyhlasovateľom je Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s Ministerstvom školstva. Zároveň sa nadšenci športu zapojili aj do akcie Európsky týždeň mobility. „Touto kampaňou sme sa snažili nadviazať na naše úspešné a populárne podujatie z apríla tohto roku, v ktorom sme mali snahu zistiť záujem detí o využívanie bicykla ako zdravého, ekologického a ekonomického dopravného prostriedku pri každodennom dochádzaní za vzdelaním,“ píše sa na oficiálnej stránke školského zariadenia.

Deti tam mali možnosť počas jedného týždňa zažiť okrem nasávania nových vedomostí aj kopec zábavy. Hneď na úvod však bolo potrebné zdokonaliť teóriu. Okrem toho sa vybrali aj na dopravné ihrisko a za pomoci mestskej i štátnej polície si vyskúšali jazdu v teréne. „Vo štvrtok sa zhruba stovka žiakov, pedagógov a rodičov zúčastnila cyklotúry do Krásnohorskej Dlhej Lúky. V piatok táto kampaň vyvrcholila súťažou – jazdami zručnosti žiakov školy na školskom dvore,“ informuje škola.

Obrazom: Týždeň plný cyklozážitkov
24
Galéria
Zdroj: Základná škola Ulica pionierov
Využívate bicykel ako dopravný prostriedok?

Nie
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM