Rôzne

Kam si v Košickom kraji vyraziť? Nový katalóg ponúka 30 tipov na výlet

V ponuke sú nielen tradičné turistické, rodinné a romantické výlety na Tokaj, do Slovenského raja či za pamiatkami UNESCO, ale aj výlety do netradičných lokalít a adrenalínové výlety.

Ilustračný obrázok k článku Kam si v Košickom kraji vyraziť? Nový katalóg ponúka 30 tipov na výlet
Zdroj: TASR

Celkovo 30 jednodňových výletov alebo viacdňových pobytov v Košickom kraji ponúka nový katalóg z dielne krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).

Komplexný prehľad turisticko-zážitkových možností v košickom regióne je spojený s ponukou ubytovania a službami sprievodcov. Katalóg s názvom „Tak blízko, ako sa len dá“ vo štvrtok slávnostne predstavili na bratislavskom veľtrhu cestovania ITF Slovakiatour 2020.

Komplexná ponuka výletov

„Takýto produkt v našom kraji dlhodobo chýbal a preto sme veľmi radi, že na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku sme mohli oficiálne predstaviť komplexnú ponuku výletov do lokalít, ktoré sú už turistom dobre známe alebo doteraz boli ukrytými pokladmi nášho kraja. Cestovateľská ponuka, ktorú katalóg zahŕňa, dáva priestor zviditeľniť sa lokálnym aktérom v cestovnom ruchu. Z konceptu katalógu zároveň môžu vychádzať nielen turisti, ale aj cestovné kancelárie,“ priblížil predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka.

V katalógu dostali priestor aj partneri a členovia organizácie KRT – poskytovatelia ubytovacích služieb a prevádzkovatelia. Podľa výkonnej riaditeľky KRT Lenky Vargovej Jurkovej cieľom bolo komplexne zhrnúť pestrú ponuku výletov a pobytov rôzneho charakteru v rámci celého kraja a zároveň poukázať na fakt, že zaujímavé lokality, unikátne atrakcie alebo pamiatky UNESCO sú situované naozaj blízko a je možné ich navštíviť za krátky čas.

„Názov ‚Tak blízko, ako sa len dá‘ neodkazuje len na geografiu daných lokalít, ale predovšetkým na naše partnerstvá a spoluprácu, ktorá sa priamo odzrkadlila pri tvorbe katalógu. Veríme, že katalóg sa stane ďalším dielom v mozaike a prispeje k lepšej a efektívnejšej komunikácii, ale aj spolupráci s novými subjektmi, cestovnými kanceláriami či dokonca investormi,“ uviedla.

Bude sa rozširovať

V ponuke sú zakomponované nielen tradičné turistické, rodinné a romantické výlety na Tokaj, do Slovenského raja či za pamiatkami UNESCO, ale aj výlety do netradičných lokalít a adrenalínové výlety.

„V tomto katalógu sa turisti napríklad dozvedia, že Spišský hrad sa oplatí navštíviť aj pre špeciálny gurmánsky zážitok, ako aj to, že výlet na Tokaj môže byť, okrem iného, o spoznávaní histórie. Katalóg prichádza v slovenčine a angličtine, takže veríme, že osloví domácich i zahraničných návštevníkov z rôznych kútov sveta,“ doplnil Trnka.

Zásluhu na realizácii katalógu majú aj pozitívne vzťahy so zahraničnými zástupcami cestovných kancelárií, ktorí taktiež prejavili záujem o Košický kraj.

„Ponukový katalóg sa bude naďalej rozširovať o ponuky výletov podľa aktuálneho dopytu, ročného obdobia či udalostí prebiehajúcich v Košickom kraji. Stane sa ďalším skvelým nástrojom prezentácie Košického kraja v zahraničí, a to len podporí zvýšenie dopytu po pobytovej ponuke zo strany laickej, ale aj odbornej verejnosti,“ skonštatovala Vargová Jurková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM