Správy

Kaštieľ je prístupný i v jeseni a zime: Na jedno ale nezabudnite!

Kaštieľ v Betliari môžu ľudia navštíviť i v jesennom a zimnom období. Funguje však v inom režime ako v lete.

Ilustračný obrázok k článku Kaštieľ je prístupný i v jeseni a zime: Na jedno ale nezabudnite!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

„Mení sa to v jeseni. Záujemcovia nás môžu navštíviť od 10:00 do 15:00 hod., kedy je ešte posledný vstup a vstupy sú v pravidelných intervaloch, každú celú hodinu. Okrem pondelka máme otvorené každý deň. Aj v pondelok je možné navštíviť kaštieľ so skupinou, pokiaľ je 15 a viac návštevníkov, ktorí sú vopred ohlásení,“ uviedla kultúrno-propagačná manažérka Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Betliar Judita Krajčiová.

Ako však podotkla, pri návšteve kaštieľa je potrebné sa dobre obliecť, keďže nie je vykurovaný. Napriek tomu záujem ľudí evidujú i v zime.

„Samozrejme, viac ich je v lete. Aj keď nie je nablízku žiadne väčšie lyžiarske stredisko, odkiaľ by ľudia prichádzali, keď nemajú práve dostatok snehu, alebo keby bolo zlé počasie, napriek tomu máme v zime dosť návštevníkov. Prichádzajú skupiny, aj individuálni turisti, hlavne počas víkendov, máme aj školské zájazdy,“ doplnila Krajčiová.

Štvrtinu všetkých návštevníkov tvoria turisti z Maďarska. „Keďže sme blízko pri hraniciach a v podstate naša spoločná história sa odzrkadľuje aj v kaštieli, takže sem radi prichádzajú. Takisto, českí turisti, Poliaci, Nemci, ale máme návštevníkov aj z rôznych vzdialenejších krajín – z Ameriky či Izraela,“ skonštatovala Krajčiová.

Návštevnosť sa podľa jej slov každým rokom zvyšuje. Tento rok do kaštieľa prišlo 93 730 ľudí a ďalších 10 000 si pozrelo Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí. V roku 2014 to bolo napríklad 46 270 turistov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM