Peter Simon Kultúra

Kultúrne leto otvorili v srdci mesta: Okrem príhovorov aj zumba, FOTO

V našom meste sa rozbehlo podujatie, ktoré sa dá nazvať novinkou. Zrekonštruované námestie mesto plánuje naplno využiť.

Ilustračný obrázok k článku Kultúrne leto otvorili v srdci mesta: Okrem príhovorov aj zumba, FOTO
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu 2. júla 2016 severná časť historického námestia v Rožňave ožila. V čase od 16:30 hod. sa tam konalo oficiálne otvorenie Kultúrneho leta v meste, po ktorom nasledovala pravá letná zábava v rytmoch zumby.

„Programom rožňavského kultúrneho leta chceme pritiahnuť občanov mesta, aby viac trávili čas spoločne na čerstvom vzduchu pri mixe kultúrnych podujatí, aby zrekonštruovaná časť námestia aj s pódiom bola využívaná v prospech verejnosti,“ uviedla kultúrna referentka Lenka Leštáková.

Po úvodných slovách kultúrnej referentky mesta Rožňava sa pritomným prihovorili zástupcovia organizácií, ktorí priblížili verejnosti svoj pripravovaný program. „U nás to bude prvý ročník, počas ktorého prinesieme na námestie koncerty, športové a tvorivé aktivity a rôzne iné. Chceme, aby námestie žilo aj počas prázdnin,“ hovorí Leštáková.

Ná záver oficiálneho otvorenia však ešte odznela informácia, že už v najbližšie podujatie, ktoré sa na Námestí baníkov v rámci Kultúrnneho leta 2016 uskutoční, získate kartičky, na ktoré si môžete počas programu a to každú nedeľu zbierať pečiatky. Ak budete mať aspoň štyri pečiatky, čaká na vás krásne prekvapenie, odznelo tesne pred ukončením príhovoru.

Následne prišiel na rad v centre mesta program. Priamo pod holým nebom sa cvičila zumba, tanečný fitnes program v sprievode hudby. Pod vedením skúsenej Kataríny Kerestešovej a fitness trénerov, ako Mário Marcinek a Dénes Dionýz Jánosdeák si to na námestie namierilo niekoľko desiatok žien. V rytme hudby teda o zábavu núdza nebola.

Program na Júl 2016:

  • 10. júl 2016 – vystúpenie Retro Music Band
  • 17. júl 2016 – Popoludnie so ZUŠkou, tanečnou skupinou ZUŠ Band a vašou kreativitou
  • 24. júl 2016 – Športové všeličo s CVČ
  • 31. júl 2016 – Malí zlatokopi, pastierske zvonce a kreatívna dielňa s Baníckym múzeom v Rožňave

Pozrite si v našej galérii niekoľko momentiek.

Obrazom: Otvorenie Kultúrneho leta 2016 a zumba v srdci Rožňavy
18
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM