Peter Simon Rôzne

Letná škola animovaného filmu: Deti sa naučia grafické úpravy i nahrávanie ruchov

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave a filmový klub Gemerfilm pripravili pre záujemcov 2. ročník letnej filmovej školy so zameraním na animáciu. Venovať sa budú mnohým tvorivým aktivitám vrátane samotnej tvorby animovaného filmu. Veď čítajte sami!

Ilustračný obrázok k článku Letná škola animovaného filmu: Deti sa naučia grafické úpravy i nahrávanie ruchov
Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie sa uskutoční v termíne 27. až 31. júla 2015 pod vedením skúsených lektorov si účastníci dielne pozrú ukážky významných animovaných filmov, naučia sa pripraviť scenár, vyskúšajú si rôzne techniky animácie – plôškovú, kreslenú, plastelínovú, kriedovú a vytvoria animovaný hudobný klip.

„Lektormi budú vynikajúci výtvarníci a pedagógovia Ivan a Tomáš Čepkovci z Košíc, ktorí k animovanej tvorbe vedú v záujmových umeleckých krúžkoch deti už od 10 rokov až po stredoškolákov – študentov umeleckých škôl,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „deti a mladí ľudia pod ich vedením získavajú najvyššie ocenenia na krajskej súťaži Cineama, ktorú každoročne organizujeme, ale aj na celoslovenskej úrovni tejto prehliadky amatérskej filmovej tvorby. Účastníkom minulého ročníka filmovej školy sa podarilo vytvoriť spoločnými silami animovaný film Cirkus Rožňava, ktorý získal na celoštátnej súťaži CINEAMA 2. miesto.“

Zaujímavou možnosťou určite bude naučiť sa v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole aj úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov, montáž filmov. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne krátky animovaný filmový klip, ktorý uvedieme v piatok 31. júla 2015 v átriu Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava).

Hudbu ku klipu nahrala populárna rožňavská dievčenská kapela Mixtape, ktorá zároveň vystúpi so svojím repertoárom. Projekt je určený pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií (od 10 rokov), konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) každý deň od 8.00 do 16.00 hod.

  • Poplatok: 50 € / zľava pre ďalšieho člena rodiny 50% (v cene je školné, materiál, obed a pitný režim)
  • Počet účastníkov je limitovaný!
  • Termín na prihlásenie: 20. 7. 2015
  • Prihlášky a info: Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431

Foto: Gemerské osvetové stredisko

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM