Peter Simon Správy

Mesto sa púšťa do práce vo veľkom parku: Revitalizácia má priniesť príjemnejšie prostredie

Veľký park v Rožňave má prejsť obnovou. Mesto o tom informovalo na svojej oficiálnej stránke. Pribudnúť by mali lavičky aj nová zeleň.

Ilustračný obrázok k článku Mesto sa púšťa do práce vo veľkom parku: Revitalizácia má priniesť príjemnejšie prostredie
Zdroj: TASR

Veľký park vyhľadáva každá veková kategória obyvateľov nášho mesta. Príjemná prechádzka aspoň z istej časti ponúkne oddych od mestského ruchu, ktorý zažívame aj v meste pod Kalváriou. Revitalizácia má priniesť lepšie podmienky a prilákať do tejto mestskej časti viac ľudí. Ako informuje Mária Kardošová z mestského úradu v Rožňave, projekt mesta pod názvom Prvý krok pre Veľký park má priniesť do Rožňavy vytvorenie ďalšej oddychovej zóny. Presnejšie v lokalite vo Veľkom parku v Rožňave pri obchodnej akadémii.

Mesto chce vytvoriť priestor pre každého tak, aby ponúklo oddych a príjemne strávený čas v prírode. „Požiadavky na predmetnú zákazku sú nasledovné a to odstránenie koreňových sústav po spílených brestoch frézovaním. Zabezpečenie náhradnej výsadby lipy malolistej s obvodom kmienka 14–16 mm. Nákup a osadenie parkového mobiliáru (lavičky, odpadové koše), odvoz a likvidácia odpadu a v neposlednom rade terénne úpravy,“ uvádza v správe Kardošová.

Všetko by sa to malo zrealizovať do 20. októbra 2016. Predpokladaná hodnota celej zákazky by mala byť vo výške približne 5 700 eur bez DPH.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM