Peter Simon Správy

Mestská polícia varuje: Petardy len na Silvestra!

Z dôvodu množiacich sa podnetov na nepovolené používanie zábavnej pyrotechniky mestská polícia upozorňuje Rožňavčanov. Za porušenie nariadenia hrozí pokuta!

Ilustračný obrázok k článku Mestská polícia varuje: Petardy len na Silvestra!
Zdroj: TASR

Ako informuje náčelník mestskej polície, Róbert Hanuštiak, z dôvodu množiacich sa podnetov na nepovolené používanie zábavnej pyrotechniky mestská polícia upozorňuje, že v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Rožňava o ochrane verejného poriadku je v meste Rožňava používanie pyrotechnických výrobkov zakázané.

„Pyrotechnické výrobky možno použiť len počas osláv Silvestra a príchodu Nového roku, konkrétne od 31. decembra od 17:00 hod. do 01. januára do 3:00 hod. Kto použije zábavnú pyrotechniku na území mesta v rozpore s uvedeným ustanovením, dopustí sa priestupku, za ktorý mu hrozí pokuta v blokovom konaní až do výšky 33 eur,“ zdôraznil Hanuštiak.

Podľa jeho slov je zarážajúce, že zábavnú pyrotechniku často používajú deti, ktorým takáto nebezpečná vec vôbec do rúk nepatrí. Deti nevedia zhodnotiť riziko, ktoré im pri tom hrozí a často si neuvedomujú ani dôsledky svojho konania.

„Používanie zábavnej pyrotechniky nevadí len nám ľuďom, ale i zvieratám. Naši domáci miláčikovia majú sluch niekoľkonásobne lepší ako my a pri výbuchu pyrotechniky sa strašne boja a veľmi tým trpia. Správajú sa nepredvídateľne, utekajú z domovov a nie sú schopný sa vrátiť,“ hovorí náčelník.

Z uvedeného dôvodu mestská polícia pravidelne v tomto období eviduje zvýšený počet zabehnutých zvierat, ktoré musíme pracne odchytávať a následne hľadať ich majiteľov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM