Radka Deckerová Krimi

Vodiči, nezabudli ste dávať prvú pomoc? Policajti v Rožňave majú špeciálnu akciu

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Košiciach v spolupráci s okresnými riaditeľstvami PZ v súvislosti s prijatými opatreniami počas letnej turistickej sezóny organizuje celokrajskú dopravno-preventívnu akciu s účasťou Slovenského Červeného kríža.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, nezabudli ste dávať prvú pomoc? Policajti v Rožňave majú špeciálnu akciu
Zdroj: TASR

"Táto preventívna akcia je zameraná na kontrolu vedomostí vodičov pri poskytovaní prvej pomoci ako aj na kontrolu vybavenia vozidiel predpísanými lekárničkami,“ informoval TASR hovorca košických policajtov Alexander Szabó.

Doplnil, že sa nejedná o pravidelnú kontrolu, ale o akciu v rámci opatrení v cestnej premávke počas letnej turistickej sezóny roku 2013. „Cieľom kontroly je hlavne prevencia a preverenie úrovne vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci v súvislosti s cestnou premávkou, zároveň aj kontrola obsahu a druhov lekárničiek,“ zdôraznil Szabó.

Pripomenul tiež, že Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach eviduje pozitívny prístup verejnosti k takýmto preventívnym akciám. „Úlohou Červeného kríža pri tejto akcii je preverenie úrovne vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci v súvislosti s cestnou premávkou. Súčasťou je kontrola obsahu a druhu lekárničiek a zároveň aj preverovanie znalostí z poskytovania prvej pomoci,“ dodal.

Akcia, ktorá sa začala v pondelok 8. júla bude pokračovať až do piatku 12. júla. Policajti a zástupcovia Červeného kríža sa zamerajú na Watsonovu ulicu v Košiciach, obec Dvorníky, Vojčice, Viniansku cestu v Michalovciach, Štítnicku ulicu v Rožňave, Dukliansku ulicu v Spišskej Novej vsi a na obec Novoveská Huta.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM