Správy

Nádherné FOTKY zo Zádielskej tiesňavy: Pozrite si tie čarovné výhľady

Prezentovanie krás nášho okolia sa teší veľkej obľube, tentoraz sme sa zamerali na miesto, ktoré je síce od Rožňavy vzdialené viac ako okolité planiny, no Rožňavčanmi vyhľadávané. Pozrite si úchvatné fotky.

Ilustračný obrázok k článku Nádherné FOTKY zo Zádielskej tiesňavy: Pozrite si tie čarovné výhľady
10
Galéria

Slnko začína prebúdzať prírodu. Inak tomu nie je ani v blízkom okolí. Dôkazom toho sú aj tieto krásne fotky. Zádielska tiesňava sa nachádza medzi Rožňavou a Moldavou nad Bodvou. Monumentálna krasová tiesňava je dlhá približne 3,3 km. Niekde je však len 10 metrov široká a jej vápencové steny dosahujú relatívnu výšku cez 310 m.

Zádiel obľubuje aj nadšenec turistiky Petr Hanzlíček. Ten sa tam so svojim psíkom vybral v tieto dni a zhotovil naozaj prekrásne zábery. Na fotkách okrem tiesňavy vidieť aj široké okolie. Monumentálnosť tohto prírodného skvostu vyráža dych. Pozrite si fotky v galérii.

V súčasnosti poznáme v Zádielskej doline asi 120 jaskýň, z ktorých najznámejšie sú Kostrová, Kráľovská, Stará jaskyňa, Kozia jaskyňa, Jaskyňa pod valom, Skrytá jaskyňa, Skrytá sieň, Zádielska zrkadlová jaskyňa, Zelená jaskyňa a Bobková jaskyňa.

V tiesňave na seba pozornosť upútajú bralá, kolmé steny aj skalné útesy.Niet preto divu, že ju turisti každoročne vyhľadávajú vo veľkom množstve.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Čarovné FOTKY zo Zádielskej tiesňavy
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM