Peter Simon Správy

Naše mesto pripravuje celoplošnú deratizáciu: Ktoré lokality sú zasiahnuté škodcami?

Mesto Rožňava už onedlho pripravuje na celom území mesta celoplošnú deratizáciu verejných priestranstiev a nehnuteľností vo vlastníctve, resp. správe mesta. Pozrite sa, ktoré lokality spadajú do zoznamu, a na čo si dávať pozor!

Ilustračný obrázok k článku Naše mesto pripravuje celoplošnú deratizáciu: Ktoré lokality sú zasiahnuté škodcami?
Zdroj: TASR

Hlodavcom v Rožňave odzvonilo. Poznáme termín jesennej deratizácie. Mesto vykonáva celoplošnú deratizáciu pravidelne.

Mesto Rožňava oznamuje občanom mesta, riaditeľom podnikov, inštitúcií, škôl, úradov pôsobiacich na území mesta, že v čase od 9. októbra 2017 do 13. novembra 2017 sa uskutoční celoplošná deratizácia verejných priestranstiev a nehnuteľností vo vlastníctve, resp. správe mesta v roku 2016 ako opatrenie na reguláciu živočíšnych škodcov.

„Prijímanie opatrení zameraných na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosných ochorení vyplývajú zo zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Obce a mestá pri výkone samosprávy utvárajú a chránia zdravé podmienky a zdravý spôsob života a práce obyvateľov obce ako aj životné prostredie,“ informuje Ladislav Šalamon z mestského úradu v Rožňave.

Počas samotnej deratizácie je potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia a riadiť sa pokynmi pracovníkov vykonávajúcich deratizáciu.

Ako dodal, v prípade zistení zvýšeného výskytu hlodavcov je potrebné bezodkladne poskytnúť informácie o ich výskyte a pohybe oprávnenej osobe (Ing. Lörinc, 0905 427 921) alebo Mestskému úradu v Rožňave, (Ladislav Šalamon /058–7773233, 0917 877 294; Kancelária prvého kontaktu /058–7773227).

„Za účelom dosiahnutia čo najvyššej účinnosti a čo najlepšieho výsledku deratizácie je vhodné, ak správcovia bytových domov, vodovodných a kanalizačných sietí, tepelných rozvodov svoje povinnosti vyplývajúce zo zákona o ochrane zdravia v čo najvyššej možnej miere zosúladia s celoplošnou deratizáciou miest,“ doplnil Šalamon.

V uvedených dňoch a lokalitách budú prevádzané represívne deratizačné práce rozkladaním požerových nástrah na verejných priestranstvách a nehnuteľností vo vlastníctve, resp. správe mesta. Pozrite si harmonogram.

  • 9. – 10. október – Južná časť mesta od ulíc Štítnická a Košická na juh, Sídlisko STRED
  • 11. – 12. október – Sídlisko JUH, PRI KASÁRŇACH
  • 13. – 16. október – Severná časť mesta od ul. Štítnická a Košická na sever, Sídlisko PODRÁKOŠ, P.J.ŠAFÁRIKA
  • 17. – 18. október – Sídlisko VARGOVE POLE, PRI POTOKU
  • 19. – 20. október – Nadabula, Rožňavská Baňa, Strelnica
  • 21. október až 13. november – Priebežná kontrola a dopĺňanie – celoplošne mesto

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM