Správy

Náučný chodník okolo Domice má nové informačné panely: Pôvodné už doslúžili

Päť nových informačných panelov čaká návštevníkov na trase náučného chodníka okolo jaskyne Domica pri Kečove.

Ilustračný obrázok k článku Náučný chodník okolo Domice má nové informačné panely: Pôvodné už doslúžili
Zdroj: TASR

Ako v tejto súvislosti informoval riaditeľ Správy Národného parku Slovenský kras Ján Kilík, všetky panely chodníka boli vymenené v rámci projektu cezhraničnej spolupráce, vďaka ktorému bude Domica využívaná aj na speleoterapiu.

„Pôvodné panely už doslúžili. Tieto nové sú v takej modernej verzii, otáčacie, s trojjazyčnými informáciami pre návštevníkov. Obsah, samozrejme, zostal ten istý, lebo príroda sa nezmenila,“ priblížil riaditeľ s tým, že v histórii tejto turistickej trasy ide o tretiu obnovu panelov.

Náučný chodník okolo Domice bol vytvorený v roku 1985. Meria zhruba 2,5 kilometra, vedie krajinou Slovenského krasu a tvorí okruh so začiatkom i koncom pri vchode do jaskyne. Najvyššou kótou je Čertova diera, odkiaľ je výhľad na slovenskú i maďarskú stranu.

Domica je najdlhšou jaskyňou Slovenského krasu. Meria viac ako 5,3 kilometra a hlboká je 70 metrov. Vyznačuje sa bohatým výskytom sintrových štítov a bubnov, ako aj početným druhovým zastúpením netopierov. Je tiež známa ako archeologická lokalita, niektoré nálezy z jej priestorov sú súčasťou expozície vo vstupnej hale jaskyne.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM