Peter Simon Správy Správy

Občianske združenie Mesto v pohybe so zaujímavou víziou: Chceme cyklochodník!

Občianske združenie Mesto v pohybe v rámci programu Podpora menej rozvinutých okresov predložilo zaujímavý projektový zámer. Okrem novinky v meste by sa nepriamo vytvorili aj pracovné miesta.

Ilustračný obrázok k článku Občianske združenie Mesto v pohybe so zaujímavou víziou: Chceme cyklochodník!
Zdroj: Dnes24.sk

Občianske združenie Mesto v pohybe vydalo k príprave Akčného plánu pre Gemer a Rožňavu zaujímavý projektový zámer. Jeho názov je Cyklochodník sídlisko Juh – športový areál.

Zámerom projektu je podľa dokumentácie prepojenie najväčšieho sídliska v meste Rožňava s priemyselnou oblasťou a športovým areálom pri rožňavskom kúpalisku. „Ide o rozšírenie už existujúceho chodníka o približne jeden meter z dôvodu splnenia parametrov ku vzniku zmiešanej komunikácie pre chodcov a cyklistov v dĺžke 3 kilometre. Existujúci chodník je umiestnený na 80% pozemkov mesta, ostatné časti patria organizáciám,“ uvádza sa v správe.

Podľa združenia Mesto v pohybe by celková realizácia mala stáť 150-tisíc eur. Okrem toho by sa mohlo počas prác vytvoriť aj desať pracovných miest. Výstavba chodníka by sa podľa dokumentov mohla uskutočniť už v roku 2017.

Cieľom projektu je podľa občianskeho združenia vytvorenie alternatívnych spôsobov prepravy obyvateľov mesta Rožňava pri každodennom cestovaní do zamestnania a aj odľahčenie hlavných cestných komunikácií. „Zároveň ide o vytvorenie priestoru na relax a aktívne strávenie voľného času pre občanov a návštevníkov mesta Rožňava,“ dodáva sa v správe.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM