Správy

Obecný podnik v Gemeri zamestná aj znevýhodnených uchádzačov o prácu

Celozrnné, bezlepkové, závarkové a prílohové cestoviny z dielne obecného podniku v obci Gemer sa už čoskoro môžu ocitnúť na tanieroch obyvateľov južného Gemera, ale aj v tamojších školských jedálňach.

Ilustračný obrázok k článku Obecný podnik v Gemeri zamestná aj znevýhodnených uchádzačov o prácu
Zdroj: Obec Gemer

Obecný podnik Gemer vytvorí päť pracovných miest a zamestná aj znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

„Vďaka manažérskym zručnostiam starostu obce Zoltána Jankóšika začala obec v tomto roku stavať novú budovu z vlastného rozpočtu, v ktorej budú výrobné priestory, skladovacie priestory a sociálne zázemie pre zamestnancov obecného podniku,“ priblížil Úrad vlády SR.

Podľa jeho ďalších informácií bude potrebná technológia na výrobu, sušenie a balenie cestovín zakúpená v roku 2017 z regionálneho príspevku pre okres vo výške 23 000 eur. Ďalších spolu 42 000 eur bude poskytnutých v rokoch 2018 a 2019.

„Zamestnanci budú spočiatku platení z finančného príspevku, ktorý poskytne Okresný úrad práce z národného projektu Cesta na trh práce, aktivita č. 2: Podpora vytvárania pracovných miest pre znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie v sociálnych podnikoch pracovnej integrácie a následne z vlastných ziskov obecného podniku,“ informuje ÚV SR.

Akčný plán okresu Revúca, ktorý schválila vláda SR v septembri minulého roku, naplánoval vytvorenie šiestich sociálnych podnikov v okrese.

Obecné podniky a obecné sociálne podniky predstavujú podľa ÚV SR veľkú výzvu pre miestnu samosprávu. „Nová verejná politika vyrovnávania regionálnych rozdielov doslova prizýva mestá a obce k spolupráci v oblasti riešenia nezamestnanosti a vytvárania nových pracovných miest,“ uzavrel Úrad vlády SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM