Peter Simon Rôzne

Obrazom: Pozrite si zimné zábery z okolia obce Silica

Len niekoľko kilometrov od Rožňavy a úplne iná krajinka. Všade navôkol ticho, sneh a mráz. Takto to momentálne vyzerá na Silici.

Ilustračný obrázok k článku Obrazom: Pozrite si zimné zábery z okolia obce Silica
4
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Aj keď na Vianoce na väčšine nášho územia padlo trošku snehu, dnes po ňom ani stopy. Sychravé počasie pokračuje aj v týchto dňoch. Ak sa však vyberiete o niekoľko kilometrov vyššie, presnejšie do obce Silica a priľahlého okolia, budete svedkami krásnej zimy. Pri pohľade na zasnežené stromy, cestu i okolie sa vám rázom zlepší nálada.

Okrem pohľadu na krásy prírody odeté v bielej perine sa po niekoľkých dňoch leňošenia môžete vybrať aj na prechádzku k známej ľadnici. Tá vášmu telu určite prospeje.

Silická ľadnica je najnižšie položená ľadová jaskyňa na svete, nachádza sa v nadmorskej výške 503 metrov nad morom a vytvoril ju podzemný tok Čierneho potoka, ktorý následne ústi aj do priestorov Gombaseckej jaskyne. Ľadnica vznikla prepadnutím stropu staršieho podzemného dómu asi pred 2000 rokmi. Je voľne prístupná a pri jej návšteve sa môžete pokochať aj inými prírodnými úkazmi. Národná prírodná pamiatka je tiež od roku 1995 súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Obrazom: Na Silici krásne bielo
4
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM