Správy

Ochranári vyhlásili súťaž na výstavbu vstupnej budovy v areáli Gombaseckej jaskyne

Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR vyhlásila súťaž na výstavbu novej budovy a stavebné úpravy v areáli Gombaseckej jaskyne.

Ilustračný obrázok k článku Ochranári vyhlásili súťaž na výstavbu vstupnej budovy v areáli Gombaseckej jaskyne
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Predpokladaná hodnota zákazky je 580 051 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

„Pre výstavbu vstupného areálu Gombaseckej jaskyne sme sa rozhodli z toho dôvodu, že súčasná prevádzková budova, drevený zrub zo 60. rokov minulého storočia, je už morálne a technicky zastaralá, a nie je v stave poskytovať všetko potrebné pre návštevníkov a zamestnancov jaskyne,“ povedal riaditeľ Správy slovenských jaskýň (SSJ) Ján Zuskin.

Novou budovou chce SSJ zlepšiť prevádzkové podmienky nielen pre návštevníkov, ale aj zamestnancov jaskyne. V novej budove má byť podľa Zuskina hygienické zariadenie pre návštevníkov, priestory pre sprievodcov, pokladňa, kancelária správcu jaskyne, bufet pre návštevníkov a energocentrála.

Súčasťou stavebných prác má byť aj prístrešok, kanalizačná prípojka a žumpa, požiarna nádrž a vodovodná prípojka. „Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 10. decembra. S prácami by sa malo začať v priebehu roka 2020. Výstavba je naplánovaná na päť mesiacov,“ dodal Zuskin.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM