Peter Simon Kultúra

Posledný víkend roka sa blíži. Kde sa v Rožňave a okolí zabavíme na prelome rokov?

Ešte neviete, ako strávite Silvester či Nový rok? Vybrať si môžete z viacerých víkendových tipov od našej redakcie.

Ilustračný obrázok k článku Posledný víkend roka sa blíži. Kde sa v Rožňave a okolí zabavíme na prelome rokov?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Nová expozícia v Betliari

29. – 31. december 2016 od 10:00 hod., Kaštieľ Betliar
Po dlhšom čase, keď bol kaštieľ z dôvodu reinštalácií, revitalizácie, údržby a realizácie spoločného projektu so známou televíziou zatvorený, bude pre verejnosť znovu sprístupnený od 27. decembra 2016. Návštevníci sa môžu tešiť na zreinštalovaný kabinet rarít, kde uvidia doteraz nikdy nevystavované vzácnosti z pôvodných zbierok Andrássyovcov, jednu z najväčších kúpeľní, detskú izbu a galériu starých majstrov, kde budú vystavené najhodnotnejšie výtvarné diela Andrássyovskej rodiny. Reinštaláciami sa snažíme vrátiť kaštieľ do podoby z čias Andrássyovcov – čím upriamujeme pozornosť na autenticitu a pôvodnosť zbierok v našom múzeu. Pridali sme do expozície viac ako 100 nových predmetov z našich depozitárov.

Zázračný svet hračiek

29. – 30. december 2016 od 10:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Výstava je zostavená zo zbierkového fondu SNM- MBKH hrad Modrý Kameň a prezentuje hračku na Slovensku v 20. storočí. Krátkodobá tematická výstava je obohatená a doplnená o malú skupinu atraktívnych hračiek zo zbierky Baníckeho múzea v Rožňave.

Korčuľovanie pre verejnosť

29. – 30. december 2016, Zimný štadión, Rožňava
Rožňavský zimný štadión, ktorého prevádzkovateľom sú Technické služby mesta Rožňava, funguje už vyše 20 rokov. Okrem korčuľovania pre verejnosť ponúka tiež možnosť prenajímania ľadovej plochy pre menšie skupiny záujemcov, školy, či pre hokejové tréningy. Bez rozdielu na vek je suma pre korčuľujúceho 1,50 eura. Doprovod zaplatí 0,20 eura. Plánujete návštevu klziska počas sviatkov? KOMPLETNÝ ROZPIS otváracích hodín

Aladin a čarovná lampa – muzikál pre každého 2. premiéra!

30. december 2016 od 17:00 hod., Divadlo ACTORES, Rožňava
Divadlo ACTORES Rožňava uvádza po prvýkrát vo svojej produkcii výpravný rodinný muzikál ALADIN A ČAROVNÁ LAMPA autorky Tatiany Masníkovej s hudbou Roberta „Ropka“ Šimka (Finalista Slovensko hľadá Superstar a líder skupiny Massriot) a Petry Bangóovej. Čaká vás Dobrodružný rozprávkový príbeh plný hudby, tanca, s nádhernými kostýmami, veľkou výpravou a podmanivými svetelnými efektmi.

Renaissense, Abstract, Emotion in Silence

30. december 2016 od 19:00 hod., Rakwa music club, Rožňava
Nadupaný koncert už o niekoľko hodín. Zažite posledné hodiny starého roku v Rakwa music klube na parádnom koncerte. Orientačný hrací čas: Emotion In Silence – 20:00 – 20:45, Abstract – Instrumetal metal – 21:00 – 21:50, Renaissense 22:00 – 23:00.

SILVESTER 2016 v TIMES CLUB Rožňava

31. december 2016 od 21:00 hod., Times Club, Rožňava
Privítajte nový rok 2017 vo Vašom obľúbenom klube a zažite spolu s Times teamom tú najlepšiu atmosféru v meste Rožňava. Počas celého roka sa vás Times team snažil zabávať a prinášať nové vystúpenia tých najlepších a tak to bude aj počas posledných hodín starého roku a ten nový odpálite na mega párty s rezidentnými djmi. Čakajú vás svietiace darčeky počas celej noci, fľaše alkoholu a pre každého majú aj welcome drink NICOLAUS vodka k vstupenke zadarmo. Rezervácie boxov na tel čísle 0908 323 785. Vstup­né je 5eur .

Zábava a parádny ohňostroj

31. december 2016 od 23:30 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Koniec roka 2016 je tu a všetci ho chceme poriadne osláviť. Ak však ešte nemáte plán na Silvestrovský večer a práve nad ním premýšľate? Mesto Rožňava už pripravuje podujatie, ktoré má tradíciu. Ak by ste sa radi rozlúčili so starým rokom v uliciach nášho mesta, 31.decembra určite zavítajte na Námestie Baníkov. Posledný decembrový deň budú tradične prebiehať oslavy v srdci nášho mesta. Samozrejme nebude chýbať slávnostný ohňostroj, filmová produkcia o udalostiach v meste počas uplynulého roku a príhovor primátora mesta.

Silvester na futbalovom štadióne

31. december 2016 od 19:00 hod., Futbalový štadión, Rožňava
Hlavným cieľom podujatia je pomôcť deťom, ktoré vašu pomoc naozaj potrebujú. Podujatie sa uskutoční dňa 31. decembra 2016 s časom o 19:00 hod. na miestnom futbalovom štadióne MFK Rožňava. Ohňostroj je naplánovaný na približne 19:45 hod. O slávnostné otvorenie a privítanie hostí sa postará známy slovenský spevák Robo Šimko. Za otvorením bude nasledovať zaujímavý celovečerný program plný zábavy, ktorý zahŕňa predstavenie hráčov futbalového klubu MFK Rožňava. Následne sa bude konať laserová a svetelná show a ohňostroj.

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA – Gemerská Hôrka

31. december 2016 od 19:00 hod., Kultúrny dom, obec Gemerská Hôrka
Zabaviť sa na Silvestra môžete aj v Gemerskej Hôrke. Organizátori si pre vás pripravili zaujímavý program, ktorým povedie hudobná skupina Csutorband.

SILVESTROVSKÁ COUNTRY ZÁBAVA

31. december 2016 od 20:00 hod., Kultúrny dom, obec Betliar
Obec Betliar vás srdečne pozýva na rozlúčku so starým rokom a privítanie nového roku 2017. Hudba ( nie len ) v štýle country. Všetci ste vítaní. Vstupné 7 eur. Môžete si aj rezervovať stôl na t.č. 058 798 31 14 ( ob.úrad ),alebo 0908 497132 (Betliarske Vidly). Zabávať Vás budú známe BETLIARSKE VIDLY.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM