Peter Simon Kultúra

Pred nami je ďalší aprílový víkend: 10 tipov, ako ho stráviť v Rožňave

Pred nami je víkend. Čas oddychu a užívania si jarných dní. Divadlo, koncert či športové podujatia si môžete užiť aj priamo v meste. Tu je prehľad...

Ilustračný obrázok k článku Pred nami je ďalší aprílový víkend: 10 tipov, ako ho stráviť v Rožňave
Zdroj: Dnes24.sk

10.4. – Výstava lebky a budzogáňa zbojníka Dovčíka
Príďte sa pozrieť na jedinečnú výstavu lebky a budzogáňa Gemerského zbojníka Dovčíka. Výstava sa uskutoční od 10:00 hod. v Kaštieli Betliar a potrvá celý víkend.

10.4. – Zem nad hlavou, rožňavská jaskyniarska fotografia
Výstava prezentuje fotografie významných jaskyniarov staršej generácie – Vojtecha Benického, Ladislava Herényiho, Viliama Rozložníka, Arpáda Abonyiho, Vojtecha Zabariho. Súčasnú generáciu prezentujú Miroslav Hujdič, Jaroslav Stankovič, Milan Kapusta, Tomáš Lázár, Alexander Buzinkay. Okrem V. Benického sú všetci pôvodom Rožňavčania. Po vernisáži si môžte túto výstavu pozrieť aj v piatok v Galérii Baníckého múzea v čase od 8:00 hod. do 16:00 hod.

10.4. – KONTRABAS
Monodráma nemeckého dramatika a spisovateľa Patricka Süskinda je slovenskej divadelnej verejnosti známa pretovšetkým vďaka veľmi úspešnému naštudovaniu v Štúdiu L+S v hlavnej úlohe s Martinom Hubom. Od svojej premiéry v roku 1988 sa hrala neuveriteľných 24 divadelných sezón. Bratislavské Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava v spolupráci so Slovenským komorným divadlom Martin ponúka nový pohľad na tento slávny text a nemenej slávnu inscenačnú tradíciu. Divadelná sála, OKC, Rožňava. Vstupné 7 eur. Začiatok od 19:00 hod.

10.4. – MEDZINÁRODNÉ GALA BBH TALKSHOW
Až 150 minútový program pod záštitou primátora Rožňavy sa uskutoční v piatok v priestoroch sály Mestského úradu. Vystúpi Štefan Skrúcaný, Pavol Zvirinský, Zsolt Sindel, spevácky zbor Korona, ľudová hudba Ondreja Hlaváča a klub orientálneho tanca Yasmin Rožňava. Vstupné dobrovolné!

10.4. – Rockový večer so živou hudbou
V piatok začiatkom od 20:00hod sa v betliarskom penzióne pri kaštieli predstavia až traja skvelí hudobníci z nášho mesta, a to Marian Pál-Baláž a jeho dcéra Karmen Pál-Baláž a do tretice výborný gitarista Ľubomír Breznen. Hudobníci zahrajú svetové, ale aj domáce hity rockovej scény. Hrať sa bude až do neskorej polnoci. Popri kvalitnej hudbe si môžete pochutnať na špecialitách, v reštaurácii, ktorá je súčasťou penziónu.

10.4. – Expedičná kamera s nádychom dobrodružstva
Aj v tomto ročníku je pripravená poriadna dávka dobrodružstva, objavovania a napätia. Medzi hlavné ťaháky festivalu patrí svetovo známy ultrabežec a skialpinista Kilian Jornet a jeho úchvatné výkony na vrcholkoch Álp vo filme A Fine Line – Summits of My Life. Budete svedkami psychicky aj fyzicky náročnej plavby cez Indický oceán na veslici – And then We Swam, alebo ženskej výpravy do Mongolska na zjazde jednej z posledných riek bez priehrady – Nobody's River. V piatok 10. apríla 2015 od 18.00 hod, sa na vás tešia vo vynovených priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava).

10.4. – A magyar koltészet napja
Pri príležitosti 110. výročia narodenia József Attilu sa uskutoční v Rozsda klube v našom meste zaujímavé podujatie prednesu, ktoré sa bude niesť v spomienkach na József Atillu,považovaného za najväčšieho maďarského básnika 20. storočia. Začiatok je naplánovný na 17:30 hod.

11.4. – Sports – creative day
CVČ v Rožňave organizuje pre mládež športový deň pod názvom Sports – creative day, ktorý sa uskutoční v priestoroch športovej haly v našom meste. Začiatok podujatia je naplánovaný na 9:00 hod. a tešiť sa môžete napríklad na futbalový alebo basketbalový turnaj. Nebudú chýbať ani tvorivé dielne. Pre súťažiacich je zabezpečené občerstvenie. Príďte podportiť spolužiakov a kamarátov.

11.4. – Koncert skupiny Konflikt
Koncerty viacerých kapiel, ako Zatmenie Mysle, Punkreas a napokon Konflikt začne v Rakwa music clube od 21:00 hod. Vstupné je 5 eur. Tešiť sa môžete na noc plnú punk/rockovej muziky.

12.4. – LOMIDREVO
Bola jedna žena, stará, ale jará. Keď mala deväťdesiat rokov, porodila syna. Dieťa bolo neobyčajne veľké a mocné – čudovali sa nad tým nielen rodičia, ale i susedia a známi, ba chýr o tom dieťati sa tak rozletel po svete, že sa prišli nad ním čudovať i ľudia z iných krajín. A každý vravel, že ešte nepočul, aby niekde dáka žena porodila takú chlapinu. Radili sa, aké meno dať chlapcovi. Napokon ho nazvali Lomidrevo a chlapec rástol, mocnel a mal takú silu, že hrubočizné stromy holými rukami zo zeme vytrhával. Divadelná sála, OKC, Rožňava. Vstupné 2,5 eur. Začiatok od 15:00 hod.

Plagáty k všetkým uvádzaným tipom na víkend nájdete na našej stránke v kategórii podujatia

Čítajte tiež: Čo zaujímavé sa u nás chystá? 10 podujatí v Rožňave, na ktoré sa v apríli oplatí skočiť

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM