Peter Simon Od Vás Rôzne

Prírodné divadlo ho očarilo: Rožňavčan Gabriel neváhal a vytiahol fotoaparát!

Úchvatné zábery Rožňavčana poukazujú na dielo, ktoré dokáže vytvoriť len príroda. Nádherný pohľad sa naskytol vodičom, ktorí prechádzali cez Dobšinský kopec.

Ilustračný obrázok k článku Prírodné divadlo ho očarilo: Rožňavčan Gabriel neváhal a vytiahol fotoaparát!
Foto: Gabriel Bogdán / Zdroj: Dnes24.sk

Pohľad, ktorý zaujme každého. Rožňavčan Gabriel Bogdán mal tiež šťastie. Počas jazdy zbadal v údolí Dobšinej nádherné dielo prírody a ako správny nadšenec záberov začal konať. Toto ročné obdobie so sebou prináša okrem farebných kreácií aj neopakovateľný oblačný kúpeľ. „Určite to bola len náhoda. Šiel som na Biele Vody a zrazu dole inverzia a hore trošku vykukovalo slniečko, tak som nezaváhal a úkaz odfotografoval, ako pamiatku,“ prezradil Gabriel Bogdán.

Kým Dobšiná a údolie bolo pod mrakom, hore na kopci bolo nádherne. Príroda sa postarala o zaujímavú scenériu, ktorá sa nazýva inverzia.

Inverzie sú lahôdkou nielen pre turistov, ale aj fotografov. Vo vyššie položených miestach je totiž teplejšie a svieti slnko, zatiaľ čo dole je zamračené a citeľne chladnejšie. „Teplotná inverzia je v podstate meteorologický jav, keď teplota vzduchu v niektorej vrstve dolnej atmosféry s výškou neklesá, ale stúpa,“ uvádza Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

Pozrite si v našej galérii úchvatné fotky.

Obrazom: Inverzia v okolí Dobšinského kopca
3
Galéria
Foto: Gabriel Bogdán / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM