Peter Simon Správy

Rozlúčka s letom v betliarskom kaštieli: Aký program nás čaká?

Na lúke pred kaštieľom odohrá krátky autorský muzikál z dielne študentov gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave s názvom Zo srdca Uhorska: Príbeh o živote Františky a Dionýza Andrásssyovcov.

Ilustračný obrázok k článku Rozlúčka s letom v betliarskom kaštieli: Aký program nás čaká?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Letná sezóna v kaštieli Betliar sa pomaly blíži ku svojmu záveru, preto múzeum pozýva širokú verejnosť na posledné, no o to viac zaujímavé podujatia.

V nedeľu, 22. septembra múzeum pozýva do areálu kaštieľa, kde študenti gymnázia Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave o 15:00 hod. predstavia svoj autorský muzikál s názvom „Zo srdca Uhorska: Príbeh o živote Františky a Dionýza Andrássyovcov“.

„Viac ako 100 rokov starý príbeh o láske, ktorá je silnejšia ako smrť zaujal mladých študentov gymnázia, ktorí sa, v rámci medzinárodného výmenného projektu Erasmus+, rozhodli pre vytvorenie krátkeho muzikálu. Oživený príbeh je inšpirovaný životným osudom manželského páru, ktorý je dnes pochovaný v mauzóleu v Krásnohorskom Podhradí,“ informovala Judita Krajčiová z múzea v Betliari.

Ako doplnila, vstup na podujatie je zdarma. V prípade zlého počasia sa podujatie koná v kaštieli Betliar.

„V nedeľu, 29. septembra 2019 o 17:00 hod. sa uzatvorí aj príbeh našej letnej výstavy Klenot f lámskej gotickej miniatúry – Kniha hodiniek Ilony Andrássyovej. Srdečne Vás pozývame na finisáž výstavy, počas ktorej sa obhliadneme za všetkými udalosťami a podujatiami letnej sezóny, okrem toho však kurátori tejto výstavy, Dušan Buran a Július Barczi, predstavia širokej verejnosti jej katalóg, ktorý si bude možné priamo na mieste aj zakúpiť. Katalóg prezentuje v ucelenej forme celý príbeh stredovekej knihy hodiniek, ale taktiež približuje životný osud Ilony Andrássyovej a prezentuje stredovekú umeleckú tvorbu malých rukopisov. Tlač katalógu a rovnako celú výstavu finančne podporila Nadácia VÚB,“ doplnila Krajčiová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM