Kultúra Správy

Rozlúčka s letom v Rožňave: Jammin v znamení hudby a pivných špecialít

Nadupaná štvordňovka ovládne Námestie baníkov. Obľúbený Jammin festiva tento rok prichádza vo verzii, ktorá poteší milovníkov dobrého piva.

Ilustračný obrázok k článku Rozlúčka s letom v Rožňave: Jammin v znamení hudby a pivných špecialít
10
Galéria
Zdroj: TASR

Posledné augustové dni (28. – 31.8.) budú v Rožňave patriť open air festivalu, tentoraz vo verzii zasvätenej dobrým pivkám. Jammin festival Beer edition štartuje o jednej popoludní.

Štvordňová koncertná jazda

Ako sľubujú organizátori (OZ COM.UNITY, mesto Rožňava, Pizza Micio), Festivalu sa zúčastnia pivovary Ikkona, Nymburk – Postrižinské pivo, Herrenwald, Csíki Sör, Tankový Šariš a ďalší.

,,Tešiť sa môžete na viac ako 30 druhov pív, v streetfood zóne nájdete belgické hranolky, hot-dogy, hamburgery a pizzu. Súčasťou festivalu bude bohatý hudobný program, kde sa počas štyroch dní prestriedajú kapely ako Smola a Hrušky, Davová Psychóza, Prevrat, N3O, A-Cray, DJ Palotai, CéAnne & The Magic Pinneaple, RvZOo SoundSystem a mnoho ďalších," láka organizačný tím.

Varenie piva so sládkom

Okrem pódiového programu čakajú návštevníkov prednášky sládkov, premietanie filmu Plastic Ocean, fotoprezentácia Gotickej cesty, prednášky a diskusie o zero waste tematike a recyklácii.

Počas festivalu sa bude pod vedením sládka variť domáce pivo, návštevníci sa tak oboznámia s technikou a postupom, surovinami a tajomstvom výroby. Pripravené sú tiež pivné súťaže a prvé pivo je zdarma.

Oranizátori ubezpečujú, že festival bude ekologický, návštevníci budú používať zálohované poháre a bio riad.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM