Správy

Rožňavskí vodiči zbystrite: Na Tisovec cez Muráň neprejdete, FOTO

Dôvodom je zosuv svahu cesty a tá je uzavretá. Možnosti obchádzky nájdete v článku.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavskí vodiči zbystrite: Na Tisovec cez Muráň neprejdete, FOTO
4
Galéria

Možnosti obchádzky tohto úseku sú podľa polície z Brezna cez Červenú Skalu, Muráň a Revúcu, z Tisovca cez Hnúšťu, Ratkovú, Sirk a Revúcu a z Rimavskej Soboty cez Tornaľu a Revúcu.

Cesta II/531 medzi Tisovcom a Muráňom v okresoch Rimavská Sobota a Revúca je z dôvodu zosuvu svahu do odvolania uzavretá. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici na svojej stránke na sociálnej sieti.

Možnosti obchádzky tohto úseku sú podľa polície z Brezna cez Červenú Skalu, Muráň a Revúcu, z Tisovca cez Hnúšťu, Ratkovú, Sirk a Revúcu a z Rimavskej Soboty cez Tornaľu a Revúcu. „Premávka je usmerňovaná dopravným značením,“ dodáva KR PZ.

Zábery zosunutého svahu nájdete v priloženej fotogalérii!

Vodičov zaiste zaujíma, kedy ju sprejazdnia. „Cesta bude sprejazdnená až po spevnení a zastabilizovaní svahu a krajnice cesty II/531,“ uvádzajú policajti na svojej oficiálnej krajskej facebookovej stránke.

„Po ukončení prác bude sprejazdnená cesta II/531 pre osobnú dopravu, nákladnú dopravu s dopravným obmedzením do 12 t so zníženou rýchlosťou, a autobusy (pravidelné linky + jedna diaľková linka),“ píšu ďalej policajti.

Ako dodávajú muži zákona, na obnovenie celej dopravy bez obmedzení, je potrebné spraviť geologický prieskum celého podložia poškodeného úseku cesty II/531.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

V OBRAZOCH: Cestu medzi Tisovcom a Muráňom pre zosuv svahu uzatvorili
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM