Peter Simon Správy

Šimko a Massriot pokrstili štvrté CD: Krstným otcom známa osobnosť! FOTO, VIDEO

Posledný tohtoročný piatok 13. si kapela Massriot so spevákom Robom Šimkom zvolila za dátum, kedy vyšlo do sveta ich v poradí štvrté CD s názvom Niečo sa deje.

Ilustračný obrázok k článku Šimko a Massriot pokrstili štvrté CD: Krstným otcom známa osobnosť! FOTO, VIDEO
6
Galéria
Foto: Martin Driensky

Krst sa udial o niekoľko hodín skôr, teda 12.10.2017 v bra­tislavskom Rock Café, kde kapela odohrala svoj unplagged koncert.

Moderovania sa zhostil veľký fanúšik kapely Peter Hečko, v programoch ktorého Robo často a s úspechom vystupoval. A prečo sa zúčastňuje rád a ochotne všetkých ich krstov? „V prvom rade hrajú dobrú muziku, sú skvelí muzikanti, majú dobré texty a robia to všetko so srdiečkom, čo ich asi drží pokope,“ necháva sa unášať obdivom ku kapele Massriot Peter Hečko a pokračuje. „Preto želám kapele, ich priaznivcom, rodinám, aby stretali v živote len dobrých a spravodlivých ľudí a samozrejme nech veria svojim ideálom a idú si za nimi.“

Krstil Laco Lučenič

Laco Lučenič bez váhania prijal pozvanie ujať sa uvedenia albumu do života. „Pamätám si Roba z čias Superstar, bol veľmi výrazný, a aj preto som mu fandil. Vedel presne čo chce, na nič sa nehral a hoci je doba ťažká, zrejme stále vie čo chce, odkiaľ a kam ide, čoho výsledkom je aj tento štvrtý album,“ skonštatoval Laco Lučenič.

Doplnil, že si vypočul zatiaľ len jednu skladbu aj to v unplagged verzii. „Povedal som Robovi na pódiu, že sa teším, ako si to vypočujem v plnej paráde a natvrdo,“ dodal známy spevák s úsmevom.

Šimko bol dojatý

Samotný spevák Robo Šimko bol po koncerte úplne dojatý a ťažko sa mu hľadali slová na vyjadrenie aktuálnych pocitov. „Cítim sa úplne fantasticky, Laci bol úžasný, Peter Hečko tiež, ľudia sa bavili na skladbách, ktoré nikdy predtým nepočuli a čo viac potrebujeme, aby sme pochopili, že to má zmysel? Ja som šťastný, že Laci Lučenič tu dnes bol, je to tak trochu nezávislák, robil mi tútora v súťaži Superstar a mnoho cenných rád som si z jeho úst vypočul. Hlavne je to človek, ktorý v rámci československej muziky zanechal hlbokú nezmazateľnú stopu. Ďakujem kapele, že sa nám podarilo vytvoriť progresívnejší album, ktorý je možno pre slovenské publikum tvrdší, ale my nechceme zmäkčiť, je to náš výber, takto sme chceli dať to posolstvo, ktoré albumom vysielame, a tak sme to dali,“ povedal spevák Robo Šimko.

Nový klip

Len necelý týždeň pred samotným aktom krstu kapela ponúkla svoj singel a videoklip k piesni Väznení. „Je to kúsok tvrdší singel, ale takto sme to cítili. Skladba je jedinečná hlavne tým, že má znaky metalcoru a do toho nám ešte hrá krásna cimbalovka. Samotná pieseň Väznení pojednáva o tom, že mocní tam hore, na vysokých postoch sú niekedy veľmi nešťastní ľudia,  zatvorení vo vlastnom väzení ich myslenia a mozgu, väzení síce plnom peňazí a moci, ale nešťastia a biedy, čo sa týka ľudskosti. Ale všetko raz skončí,  aj doba týchto zverov,  lebo ľudia toto naozaj nie sú,“ dodal ku klipu Šimko.

Zdroj: YouTube.com
Obrazom: Krst štvrtého albumu skupiny MASSRIOT
6
Galéria
Foto: Martin Driensky
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM