Martin Károly Správy

Strácate sa v aktuálnych opatreniach? Čo môžeme a čo nie v ČERVENOM okrese Rožňava

Okres Rožňava je už od štvrtka 9. septembra v takzvanej červenej fáze COVID automatu, teda v stave ohrozenia prvého stupňa.

Ilustračný obrázok k článku Strácate sa v aktuálnych opatreniach? Čo môžeme a čo nie v ČERVENOM okrese Rožňava
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

V okresoch prvého stupňa ohrozenia, čiže v červených okresoch, musia ľudia počítať s povinným respirátorom v interiéri a nosením rúška v exteriéri na hromadných podujatiach pri vzdialenosti do dvoch metrov.

Interiéry, reštaurácie

Pre režim OTP a základný režim v obchodoch a pre služby platí, že na 15 štvorcových metrov (m2) môže byť maximálne jeden zákazník. Pre reštaurácie v režime kompletne zaočkovaných a režime OTP platí, že v interiéri môžu byť pri stole štyri osoby alebo osoby z jednej domácnosti. Medzi stolmi musia byť dvojmetrové rozstupy. Exteriér je bez obmedzení.

Pre základný režim platí okienkový predaj, zostáva tiež zachovaný rozvoz.

TAXI, galérie

Pre taxi služby v červených okresoch platí, že v jednom rade môžu byť maximálne dve osoby vrátane vodiča. Samozrejmosťou je rúško, pravidelné vetranie a dezinfekcia po každom klientovi.

Kompletne zaočkovaní sa do múzeí, galérií, výstavných siení či knižníc v červených okresoch dostanú bez obmedzení. Pre režim OTP platí, že na hromadných prehliadkach môže byť do desať osôb. Pre režim základ sa môžu konať individuálne prehliadky, na 15 m2 môže byť iba jeden návštevník.

Ubytovanie

Ubytovacie zariadenia pre kompletne zaočkovaných sú bez limitu. Pre režim OTP platí, že na jednej samostatnej izbe môžu byť maximálne dve dospelé osoby zo spoločnej domácnosti alebo členovia jednej domácnosti.

Ubytovanie pre základný režim je zakázané.

Okres Rožňava je zaradený v prvom stupni ohrozenia už od štvrtka. Od pondelka (13. 9.) bude podľa COVID automatu v prvom stupni ohrozenia ďalších deväť okresov.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Nový Covid automat od 16. augusta
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM