Monika Földešiová Tlačové správy

SÚŤAŽ O VSTUPENKY: Pod Turnianskym hradom potečie krv a zarinčia zbrane

V poslednú májovú sobotu sa návštevníci Turnianskeho hradu prenesú v čase a uvidia vystúpenia rôznych divadelno - šermiarskych spolkov. Skvelé divadlo a zábava je pripravená ako pre dospelých tak aj pre deti. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte lístky na toto podujatie!

Ilustračný obrázok k článku SÚŤAŽ O VSTUPENKY: Pod Turnianskym hradom potečie krv a zarinčia zbrane
Zdroj: Dnes24.sk

Okrem šermiarskych spolkov (Batuhla, In Articulo Mortis, Sagremor, a iné) všetky vekové kategórie zabavia sokoliari spolku Horus, očiam ulahodí aj tanec orientálnych a dobových tanečníc Alimah. Hrať bude hudba dávnych dôb. Aby ste si vychutnali stredovek všetkými zmyslami, hladné žalúdky poteší pravá stredoveká kuchyňa. Pozrieť si môžete aj vykonávanie rôznych stredovekých remesiel a deti zabavia aj dobové súťaže a atrakcie.

V popoludňajších hodinách naberie program na vážnosti. Ocitnete sa v druhej polovici 15. storočia priamo uprostred bojov bratríkov Jána Jiskru z Brandýsa s vojskom Mateja Korvína. Tým však program zďaleka nekončí. Kto má silný žalúdok a nemá strach, vo večerných hodinách si po zotmení bude môcť vychutnať pravú atmosféru stredovekého mučenia a následných popráv. Vyvrcholenie príde v noci Veľkou nočnou ohňovou šou.

Turnianske rytierske slávnosti sa budú konať 25.mája od 13.00 hod pri Reštaurácii pod Turnianskym hradom. Vstupné je pre dospelých 2 eurá, deti do 12 rokov v sprievode rodiča – zadarmo.

SÚŤAŽ

Niekoľkí z vás majú teraz možnosť vyhrať vstupenky na toto podturnianske podujatie. Na email sutaz@global24.sk nám do 18. mája napíšte správnu odpoveď na otázku: „Z ktorej krajiny vystúpia na Turnianskych slávnostiach šermiari zo skupiny Ezust Sólyom?“

K správnym odpovediam nezabudnite pripojiť svoje celé meno a kontaktné údaje.
(Odpoveď nájdete na priloženom plagáte)

Turnianske slávnosti: plagát
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM