Peter Simon Kultúra

Ťahák len pre Rožňavčanov na víkend, ktorý zabije nudu: Akcie, na ktoré sa oplatí vybehnúť

Pred nami je nový víkend. Máme pre vás šikovný ťahák na chystané akcie. Nájdete v ňom prehľad víkendových podujatí, na ktoré sa v Rožňave a okolí oplatí skočiť.

Ilustračný obrázok k článku Ťahák len pre Rožňavčanov na víkend, ktorý zabije nudu: Akcie, na ktoré sa oplatí vybehnúť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Zázračný svet hračiek

8. – 9. december 2016 od 10:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Výstava je zostavená zo zbierkového fondu SNM- MBKH hrad Modrý Kameň a prezentuje hračku na Slovensku v 20. storočí. Krátkodobá tematická výstava je obohatená a doplnená o malú skupinu atraktívnych hračiek zo zbierky Baníckeho múzea v Rožňave.

Internácia

8. – 9. december 2016 od 10:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave sa rozhodlo usporiadať výstavu obrazov Rolanda Neupauera. Tá je v Galérii Baníckeho múzea pre širokú verejnosť prístupná do 20. decembra 2016.

Vianočné trhy

8. december 2016 od 8:00 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Na trhoch, ako už tradične, nájde každý to svoje. Tovar ponúkne niekoľko desiatok stánkov, ktoré budú rozložené po celom rožňavskom námestí. Od remeselníckych výrobkov, až po medovníky, či chutné varené víno, ktoré určite zahreje. Tešiť sa môžete na tú pravú vianočnú atmosféru.

Korčuľovanie pre verejnosť

8. – 11. december 2016, Zimný štadión, Rožňava
Rožňavský zimný štadión, ktorého prevádzkovateľom sú Technické služby mesta Rožňava, funguje už vyše 20 rokov. Okrem korčuľovania pre verejnosť ponúka tiež možnosť prenajímania ľadovej plochy pre menšie skupiny záujemcov, školy, či pre hokejové tréningy. Bez rozdielu na vek je suma pre korčuľujúceho 1,50 eura. Doprovod zaplatí 0,20 eura. Korčuľovať sa bude v tieto dni. V stredu to bude od 17:00 hod. do 19:00 hod. V piatok od 17:00 hod. do 19:00 hod. V sobotu a v nedeľu od 14:00 hod. do 16:00 hod. a aj od 17:00 hod. do 19:00 hod. V prípade zimných a následne jarných prázdnin sa urobí zmena, podľa toho, ako pripadnú sviatky.

Kino Apollo

8. december 2016 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
V spolupráci s Asociáciou slovenských filmových klubov uvádzame nový, práve premiérovaný životopisný film Richard Müller: Nespoznaný – o legendárnom slovenskom spevákovi. Už 25 rokov na scéne znamená nielen lesk reflektorov, bulvár, či okázalú tvár vystúpení, ale najmä tvrdú prácu, ktorá sa skrýva za úspechmi Richarda Müllera. Nekonečné cestovania, úsmevy pri rozhovoroch s cudzími ľuďmi, izolácia, stres, únava – aj to je cena za to, že môže robiť prácu, ktorú ma rád – hudbu.

Najväčšia zbierka Budhov

9. december 2016 od 13:00 hod., Radnica, Rožňava
V priestoroch radnice na Námestí baníkov sa uskutoční výstava pod názvom Najväčšia zbierka Budhov. Nebude chýbať ani pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov a pokus o zápis do Knihy Guiness world records. Výstava potrvá do 16. decembra 2016.

V Rožňave vás naučia zdobiť ako profíkov!

9. december od 17:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Gemerské osvetové stredisko v Rožňave pripravilo kurz vianočného zdobenia perníkov a jabĺčok pre dospelých. V piatok 9. decembra 2016 o 17:00 hod. sa účastníčky kurzu pod vedením lektorky naučia zdobiť perníky i jabĺčka tradičným spôsobom, bielkovou polevou. Vlastnoručne dekorovanými produktmi si potom budú môcť autorky počas nastávajúcich Vianočných sviatkov skrášliť svoje domácnosti. Príprava Vianoc je takmer v každej domácnosti výsadou, či povinnosťou žien.

WINTER SOUND FEST

9. december 2016 od 21:00 hod., TIMES CLUB, Rožňava
Ďalšia super zábava v TIMES-e. Piatok odpália v TIMES clube zimný tanečný festival s mnohými zaujímavými darčekmi či už k obľúbenej NICOLAUS vodke alebo sa môžete tešiť na LED svietiace tanečné doplnky. Hlavným hosťom večera je BEN STEEL z Maďarska a DJ MANO. Support domáci djs SAMURAJ a PEET. Ako doplnok k tanečnej hudbe CO2 show a pre prvých 100 návštevníkov obľúbený miešaný cocktail speed zadarmo. Vstup 2 eurá.

VEČERA S HUDBOU Štefana Hundžu a Tomiho Furmaníka

9. december 2016 od 21:00 hod., Reštaurácia CONTESA, Krásnohorské Podhradie
V krásnom prostredí reštaurácie CONTESA sa môžete tešiť na hudobné vystúpenie hudobnej formácie HUFU. Podujatie začína od 21:00 hod. Chutné jedlo samozrejmosťou.

Mikuláš v divadle

10. december 2016 od 15:00 hod., Divadlo ACTORES, Rožňava
Mikuláš zavíta aj do známeho rožňavského divadla ACTORES. Chýbať nebude karneval masiek, kostýmov a kopec ďalšieho. O zábavu núdza určite nebude. Vstupné 3,50 eura.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM