Peter Simon Správy

Témy z nášho mesta: Na tieto počas týždňa čitatelia klikali najviac

Obzrite sa veľmi šikovným spôsobom za končiacim sa týždňom aj vy. Prinášame vám články, ktoré počas neho naši čitatelia klikali najviac.

Ilustračný obrázok k článku Témy z nášho mesta: Na tieto počas týždňa čitatelia klikali najviac
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

FOTO a VIDEO z galaprogramu

Slávnosti zvykov a obyčají Gemera a Malohontu Rok na Gemeri po 23-krát organizovalo Gemerské osvetové stredisko (GOS), kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Tento rok opäť v spolupráci s mestom Rožňava.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Termín otvorenia klziska v Rožňave!

Rožňavský zimný štadión, ktorého prevádzkovateľom sú Technické služby mesta Rožňava, funguje už vyše 20 rokov. Okrem korčuľovania pre verejnosť ponúka tiež možnosť prenajímania ľadovej plochy pre menšie skupiny záujemcov, školy či pre hokejové tréningy. My sme zistili ako prví, kedy sa môžete postaviť s korčuľami na ľad.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V Betliari je nachystaná unikátna výstava, lákadlom aj mega mapa!

V máji tohto roku uplynulo 300 rokov od narodenia jednej z najvýznamnejších osobností našich dejín – kráľovnej Márie Terézie. SNM – Múzeum Betliar je jediným múzeom na Slovensku, ktoré pripravilo výstavu o panovníčke a jej dobe.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Úspech grafikov z rožňavskej strednej

V tematickom zameraní v kategórii Voda a ekológia sa umiestnil žiak Marek Žemlička na 1. mieste a žiačka Veronika Lenkeyová na 2.mieste. V tematickom zameraní Doprava a bezpečnosť sa umiestnil žiak Marko Chladný na 1. mieste.

Zdroj: SOŠT Rožňava

Mená tých, ktorí pomáhajú zachraňovať životy!

Darcovstvo krvi má svoju tradíciu, má svojich stálych darcov, ktorí k tomu vychovávajú aj svoje potomstvo a príbuzných. Inak tomu nie je ani v našom meste, v Rožňave. 16. novembra 2017 sa darcovia z okresu stretli na slávnosti, ktorá sa uskutočnila v kongresovej sále Radnice. Prítomní si mohli vychutnať aj kultúrny program.

Zdroj: Mesto Rožňava

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM