Radka Deckerová Krimi

VIDEO: Ukrajinec (58) na nákladiaku dostal šmyk, vyradil elektrinu vo viacerých obciach!

Vodič nákladného auta s cisternovým prívesom podľa polície dostal šmyk na mokrej ceste, zišiel z cesty a narazil do kovového stĺpu vedenia vysokého napätia. Odrezal tak niekoľko priľahlých dedín od dodávky elektrickej energie. Škodu policajti vyčíslili na zhruba 100 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Ukrajinec (58) na nákladiaku dostal šmyk, vyradil elektrinu vo viacerých obciach!
Foto: Radka Deckerová

Košickí dopravní policajti obvinili 58-ročného občana Ukajiny z prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. „Vodič nákladného motorového vozidla Iveco s cisternovým prívesom v utorok o 9.35 hod. premával po štátnej ceste I/50 v smere od obce Včeláre na obec Turňa nad Bodvou, pričom pri prejazde pravotočivej zákruty v katastri obce Turňa nad Bodvou (okr. Košice okolie) s nákladným vozidlom dostal na mokrej ceste šmyk, zišiel z cesty do priekopy a narazil do kovového stĺpu vedenia vysokého napätia,“ prezradila košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Celkovú škodu vyčíslili na zhruba 100 000 eur

Vozidlo s cisternou sa podľa informácii polície prevrátilo na ľavý bok, pričom došlo k poškodeniu stĺpu vysokého napätia, ktorý sa prevrátil na zem a tým došlo k prerušeniu dodávky elektrickej energie v priľahlých obciach. „Pri dopravnej nehode došlo k poškodeniu cisterny, z ktorej začala unikať prevážaná chemická látka. Látku odčerpávali hasiči HaZZ z Moldavy nad Bodvou a Košíc. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu vodiča,“ uviedla hovorkyňa.

Škodu na vozidle vyčíslila polícia na cca. 20 000 eur a na stĺpe elektrického vedenia predbežne na cca. 80 000 eur.

Vodič si môže posedieť za mrežami až 6 mesiacov

„Na miesto sa dostavil pracovník Slovenskej inšpekcie životného prostredia Košice, ktorý sa na mieste nevedel vyjadriť ku škode ani rozsahu znečistenia. Počas dokumentácie nehody bola cesta obmedzená v jednom jazdnom pruhu a riadená policajtmi,“ dodala Jana Mésarová.

Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na šesť mesiacov. Danú vec polícia realizuje v tzv. super rýchlom konaní.

Video: Peter Simon

Ukrajincovi (58) po náraze z poškodenej cisterny začala unikať chemická látka
2
Galéria
Ukrajincovi (58) po náraze z poškodenej cisterny začala unikať chemická látka
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM