Peter Simon Správy

Upriamili sa aj na výsledky žiakov a pozrite: Rožňavská škola v TOP 10!

Zverejnili sa aktualizované rebríčky slovenských základných a stredných škôl. Medzi najlepšími je aj škola z Rožňavy. O ktorú sa jedná?

Ilustračný obrázok k článku Upriamili sa aj na výsledky žiakov a pozrite: Rožňavská škola v TOP 10!
Zdroj: TASR

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval rebríček najlepších základných a stredných škôl. Nové rebríčky súvisia podľa INEKO s doplnením aktuálnych údajov za viacero sledovaných ukazovateľov na portál skoly.ineko.sk, na ktorom zbiera dostupné údaje o všetkých základných a stredných školách na Slovensku.

„Aktuálne sme doplnili nové údaje napríklad za nezamestnanosť absolventov stredných škôl a mimoriadne výsledky žiakov podľa metodiky ministerstva školstva, ktoré priamo vstupujú do celkového hodnotenia škôl podľa metodiky INEKO,“ prezradil inštitút.

Mimovládna nezisková organizácia INEKO upozorňuje, že rebríčky škôl komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Výsledky vstupujúce do rebríčkov nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces, nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom.

Po aktualizácii údajov sa v TOP 10 opäť nachádza aj jedna z Rožňavy. Na ôsmom mieste sa medzi elitou gymnázií na Slovensku nachádza to naše rožňavské, presnejšie Gymnázium P. J. Šafárika na Ul. akademika Hronca 1 v Rožňave. To si však oproti letnému rebríčku pohoršilo o jedno miesto, keď sa posunulo zo siedmeho na ôsme miesto.

Najlepšie hodnotenou základnou školou na Slovensku je ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, pred ZŠ T. J. Moussona 4 Michalovciach. Medzi SOŠ je najvyššie Obchodná akadémia Kukučínova 2 v Trnave, druhá je SPŠ elektrotechnická na Plzenskej ul. v Prešove a tretia Obchodná akadémia Milana Hodžu v Trenčíne. Medzi gymnáziami zvíťazila Škola pre mimoriadne nadané deti Teplická 7 v Bratislave, druhé bolo bratislavské Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej 3 a tretie Gymnázium Poštová 9 v Košiciach.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM