Kultúra

V Rožňave sa chystá séria kultúrnych podujatí: Prinesie koncerty, divadlo i folklórne programy

Mesto Rožňava aj tento rok pripravilo pre obyvateľov a návštevníkov tradičné Rožňavské kultúrne leto.

Ilustračný obrázok k článku V Rožňave sa chystá séria kultúrnych podujatí: Prinesie koncerty, divadlo i folklórne programy
Zdroj: Pixabay.com

Rožňavské kultúrne leto odštartuje na Námestí baníkov 29. júna gastronomickým festivalom s názvom Gastro Gemer Fest. O deň neskôr sa na futbalovom štadióne uskutoční aj prvý ročník letného festivalu Gemer Fest, ktorého súčasťou bude i program pre rodiny s deťmi.

Počas dvoch letných mesiacov samospráva v rámci Rožňavského kultúrneho leta pripravila viacero hudobných koncertov, ktoré sa budú konať v piatky na nádvorí radnice. Súčasťou letného podujatia budú aj divadelné predstavenia, folklórne programy a program pre deti.

„Pre deti máme pripravené divadelné predstavenia, bábkové divadlo, súťaže a hry,“ priblížila Eva Hovorková z oddelenia kultúry, športu a cestovného ruchu Mestského úradu v Rožňave.

Samospráva chce prostredníctvom Rožňavského kultúrneho leta poskytnúť priestor na prezentáciu aj lokálnym tvorcom, v programe sa tak predstaví viacero rožňavských umelcov.

„Je pre nás dôležité, aby sa Rožňavské kultúrne leto stalo platformou na prezentáciu lokálnej umeleckej scény. Veríme, že takto prispejeme k rozvoju kultúry v našom meste a zároveň dáme príležitosť rožňavským umelcom, aby sa predstavili širokej verejnosti,“ dodal primátor mesta Michal Domik.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM