Peter Simon Kultúra

VIDEO Tomáša (40) vás dostane: Zombíkmi v uliciach Rožňavy to zďaleka nekončí!

Svetlo sveta uzrela ďalšia zaujímavá snímka z Rožňavy. O výrobu sa postaral filmár Tomáš Puskás. Pozrite si video, nebudete veriť vlastným očiam :)

Ilustračný obrázok k článku VIDEO Tomáša (40) vás dostane: Zombíkmi v uliciach Rožňavy to zďaleka nekončí!
Foto: Tomáš Puskás / Zdroj: Dnes24.sk

Filmár Tomáš Puskás z Rožňavy opäť zaujal. V sobotu, 12. októbra 2019 uzrela svetlo sveta krátka sci-fi snímka z nášho mesta. Musíte si ju pozrieť :)

Video nájdete pod článkom.

Pokračovanie prvej časti

„Pred rokom, keď som dokončil film Strážna veža, tak som nechal otvorený koniec, aby sa prípadne mohlo urobiť pokračovanie. Po roku je tu teda Strážna veža 2. Pri sledovani seriálu The Walking Dead som sa inšpiroval témou zombíkov a vsadil som túto tému aj do svojho filmu. Film má preto aj prvky hororu, ale samozrejme akcie a sci-fi žáner, ako mala aj prvá časť,“ povedal pre náš web Tomáš.

Špeciálne efekty

Ako doplnil, druhá časť filmu na rozdiel od tej prvej, má už aj svoje postavy – svojich hrdinov. „Pri príprave prvej časti som ešte nevedel animovať postavy, preto sa tam ani neobjavili. Samotné natáčanie prebehlo rýchlo, ale chcelo si to aj privstať jedno nedeľné ráno, aby sa dali spraviť zábery bez ľudí. Postprodukcia – teda aj vytváranie špeciálnych efektov si už znovu vyžiadala viac času a aj študovania ako ich vytvoriť. Rožňavská strážna veža opäť teda dostala svoju úlohu a v akej špeciálnej forme to sa môžte dozvedieť z môjho filmu,“ uviedol na záver Tomáš.

Upozornenie: Použité zábery vo filme nekorešpondujú s realitou a uvedené erby a logá nie sú originálne.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM