Peter Simon Správy

Vodiči pozor: Týmto cestám sa kvôli rally radšej vyhnite!

Pri príležitosti konania 42. RALLY KOŠICE budú z dôvodu uskutočnenia rýchlostných skúšok uzavreté štátne, obecné a účelové cesty. Pozrite si zoznam, ktorý vám zajtra aj pri jazde mestom určite pomôže.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči pozor: Týmto cestám sa kvôli rally radšej vyhnite!
Zdroj: TASR

Rally Košice sa v tomto roku vráti do svojho tradičného septembrového termínu. Uskutoční sa v dňoch 8. až 11. septembra ako piate podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel a Slovenského rally pohára. Súťaž bude zároveň zaradená aj do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Maďarska v rally, maďarskej rally Challenge a zúčastniť sa jej môžu aj nováčikovia v rámci Rallyškoly. Organizátorom súťaže je aj v tomto roku Auto klub Košice pričom účasť maďarských posádok zabezpečuje Laroco Motorsport Egyesulet.

Celková dĺžka trate je 624,45 km, pričom rýchlostné skúšky tvoria 141,3 km. Posádky Slovenského rally pohára majú pred sebou náročnú súťaž v podobe siedmich rýchlostných skúšok o celkovej dĺžke 70,8 km. Ku hlavnému „poľu“ sa pripoja v nedeľu.

UZÁVIERKY CIEST POČAS SÚŤAŽE:

10. september 2016 (sobota)

  • RS Štós: uzávierka od 12:30 hod. do 19:30 hod. – cesta II/548 v úseku hájenka pred obcou Štós – Štós – križovatka ciest II/548 a II/549 nad obcou Smolník v smere do obce Úhorná.
  • RS Úhorná: uzávierka od 13:15 hod. do 20:00 hod. – cesta II/549 v úseku koniec obce Úhorná po začiatok obce Krásnohorské Podhradie.
  • RS Rožňava: uzávierka od 13:30 hod. do 20:30 hod. – obecné cesty v meste Rožňava – ulice Jarná, Letná, Janka Kráľa, Cyrila a Metóda, Námestie 1.mája, Lipová, Kósu – Schoppera, Štítnická, Zlatá a Hviezdoslavova.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM