Peter Simon Správy

Zoznámte sa s nimi aj vy: Články, ktoré počas týždňa najviac pútali pozornosť

Ďalší týždeň je na konci a to je ten pravý čas sa za ním obzrieť. Prinášame vám 5 článkov, na ktoré sa počas neho na našom spravodajskom webe klikalo najviac.

Ilustračný obrázok k článku Zoznámte sa s nimi aj vy: Články, ktoré počas týždňa najviac pútali pozornosť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Sledovanie filmov pod holým nebom

Známa rožňavská hvezdáreň opäť otvorí svoju bránu pre filmových nadšencov. Okrem sledovania filmov aj pozorovanie hviezd. Čo všetko nás toto leto čaká?

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Najmenší Budha aj atypické perá v Rožňave

Rožňava od pondelka, 3. júla 2017 disponuje 14-timi platnými zápismi do Slovenskej knihy rekordov. Zatiaľ o posledné dve sa postarala Zlatica Halková, ktorá vlastní po prepočte 111 atypických pier z viacerých krajín a Ladislav Hlavács.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Pri Rožňave by malo vzniknúť 70 pracovných miest

Spoločnosť SCA Hygiene Products Slovakia, s. r. o., žiada investičnú pomoc na rozšírenie výroby existujúceho priemyselného podniku a vytvorenie nových pracovných miest v lokalite Gemerská Hôrka v okrese Rožňava.

Zdroj: reprex

Slavošovský tunel vzbudzuje pozornosť už desaťročia

Niekomu naháňa strach, iní ho zas vyhľadávajú pre zážitok, či poriadne schladenie v letné dni. Obec pri Rožňave navštevujú turisti aj kvôli železničnému tunelu. Cez ten ale vlak nikdy neprešiel!

Zdroj: Čierne diery

Radosť čakať na autobus

Umelec a nadšenec v jednom, Rudolf Pažitka zmenil vzhľad starých autobusových zastávok na nepoznanie. Jeho rukami prešli dve z nich a domáci, či turisti sa na ne nevedia vynadívať. Dokonca sa pred nimi aj fotia na pamiatku. Obec je známa rodiskom známeho spisovateľa Pavla Dobšinského a presne taký rozprávkový vzhľad majú aj tieto zastávky.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM