Rôzne

Atraktívna novinka u susedov v Levoči žne úspech: Prilákala už tisíce ľudí

Pohľad na mesto z vtáčej perspektívy si môžu návštevníci Levoče vychutnať z pozoruhodnej veže tento rok po prvýkrát. A toto lákadlo žne úspech.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívna novinka u susedov v Levoči žne úspech: Prilákala už tisíce ľudí
Zdroj: TASR

Od júla je možné vystúpiť na vežu Baziliky sv. Jakuba v Levoči a vychutnať si výhľad nielen na mesto, ale aj na širšie okolie.

Tisícky návštevníkov

Ako uviedla vedúca oddelenia cestovného ruchu a rozvoja mesta z Mestského úradu v Levoči Anna Lazorová, od začiatku prevádzky do pondelka (12.9.) ju navštívilo viac ako 5830 návštevníkov. „Vežu navštívilo 3838 Slovákov, za nimi nasleduje 890 turistov z Českej republiky a 210 z Poľska. Na vežu vystúpili aj Španieli, Nemci, Maďari, Američania, Francúzi či turisti z iných krajín sveta," informovala Lazorová.

Čítajte tiež: Zoo v Spišskej má dôvod na radosť: Najlepšia sezóna za posledných 10 rokov!

Na vrchol veže musia turisti vyjsť 216 schodov. Veža je k dispozícii sedem dní v týždni, pričom výstupy sú pripravené v 45-minútových intervaloch. S maximálne 20-člennou skupinou chodí na 70-metrovú vežu sprievodca. Návštevníci sa dozvedia stručnú históriu veže i mesta, ale aj to, čo z nej majú možnosť vidieť.

Z vtáčej perspektívy

„Táto atrakcia ponúka turistom možnosť nazrieť do objektov z vtáčej perspektívy a môžu vidieť aj veci, ktoré priamo z námestia nemôžu vidieť, ide napríklad o výhľad na Vysoké Tatry či pohľad na diaľnicu. Hlavným zámerom pri tvorbe nových produktov je neustále vytvárať a ponúkať turistom ešte nepoznané a neotvorené kultúrne pamiatky, ktoré ukrývajú svoje vzácnosti a zároveň postupne ukázať, že Levoča je centrom histórie na národnej, ale aj svetovej úrovni," uzavrela Lazorová.

Čítajte tiež: V Spišskej otvorili útulok pre zvieratá: Možná je aj adopcia chlpáčov

Pôvodná veža i s kostolom bola postavená v 14. storočí. V 19. storočí ju prestavali do neogotického slohu a patrí medzi najstaršie veže svojho druhu na území Slovenska.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM