Rôzne

Chrípka opäť vyčíňa aj našom okrese: Zatvorili základné aj materské školy

Počas týždňa stúpla chorobnosť týkajúca sa všetkých akútnych respiračných ochorení. V okrese Spišská Nová Ves majú niektoré školy chrípkové prázdniny.

Ilustračný obrázok k článku Chrípka opäť vyčíňa aj našom okrese:  Zatvorili základné aj materské školy
Zdroj: TASR

Tento týždeň v porovnaní s predchádzajúcim stúpla chorobnosť týkajúca sa všetkých akútnych respiračných ochorení (ARO) v Košickom kraji o 35,3 percenta. Vyplýva to z údajov zverejnených na webovej stránke Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach.

Tisícky chorých

Lekári hlásili celkovo 9291 chorých na ARO, z toho bolo 614 prípadov chrípky a jej podobných ochorení. Komplikovaný priebeh zaznamenali u 194 ľudí, čo predstavuje viac než dve percentá zo všetkých ARO.

Najčastejšie išlo o zápaly prínosových dutín (115), zápal pľúc (47) či zápal stredného ucha (32). Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola u detí do piatich rokov.

Chrípkové prázdniny aj v našom okrese

Výchovno-vzdelávací proces bol v štvrtom kalendárnom týždni prerušený v 20 zariadeniach. Z toho išlo o 15 materských škôl (MŠ), a to po tri v okresoch Spišská Nová Ves, Sobrance, Košice-okolie a Košice I.

Dve MŠ boli zatvorené v okrese Košice II a jedna v okrese Gelnica. Čo sa týka základných škôl (ZŠ), takzvané chrípkové prázdniny mali dve ZŠ v okrese Košice-okolie a ďalšie dve v okrese Spišská Nová Ves. Nevyučovalo sa ani v jednej ZŠ v Gelnickom okrese.

Chrípková sezóna trvá od 40. kalendárneho týždňa roka do 18. kalendárneho týždňa nasledujúceho roka, ako určila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Je charakteristická zvýšenou chorobnosťou na ARO vrátane chrípky a jej podobných ochorení.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Otužilcov neodradilo chladné počasie. Strihli si preteky v zimnom plávaní na našom kúpalisku. Kliknite na galériu.

Veľká galéria: Na letnom kúpalisku sa zišli otužilci z celého Slovenska
40
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM