JAB Rôzne

Dediny z okresu Spišská v súťaži o NAJ obec? Týmto 5 z nich sa darilo najlepšie!

O titul NAJ obec Slovenska 2017 bojovali aj tie naše. Pozrite si, ktoré dediny z okresu Spišská sa v internetovom hlasovaní umiestnili najvyššie.

Ilustračný obrázok k článku Dediny z okresu Spišská v súťaži o NAJ obec? Týmto 5 z nich sa darilo najlepšie!
Zdroj: Dnes24.sk

Súťaž o NAJ mesto a obec Slovenska 2017 sa skončila. A definitívne výsledky sú už známe. O tom, ako sa darilo Spišskej Novej Vsi sme vás už informovali. Čo ale naše obce? Posvietili sme si na výsledkovú tabuľku…

Predstavme si najprv ale slovenské dediny, ktoré sa umiestnili v súťaži na tých vôbec najvyšších priečkach. NAJ obcou Slovenska 2017 sa stal Halič. Strieborná pozícia patrí obci Vinodol a bronzová dedine Spišské Tomášovce, ktorá je zároveň najvyššou umiestnenou obcou nášho okresu.

A teraz sa poďme pozrieť ešte aj na ďalšie dediny z okresu Spišská Nová Ves. Ktorým ďalším sa okrem už spomenutých Spišských Tomášoviec v tejto súťaži v konkurencii 2 785 obcí darilo najlepšie?

Na piatom mieste tento rok skončil minuloročný víťaz – susedná obec Smižany. Do najlepšej desiatky sa však prebojovali aj Iliašovce, ktoré obsadili deviatu priečku a Rudňany, ktorým patrí desiate miesto. Prvú päticu dedín v rámci nášho okresu uzatvára Olcnava na 22. priečke.

Súťaž o NAJ mesto a obec Slovenska každoročne organizuje portál slovakregion.sk a prebieha formou internetového hlasovania. V rámci 7. ročníka súťaže bolo možné hlasovať od 1. apríla do 31. októbra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM