JAB Rôzne

Doprajte si pekný relax cez víkend: 5 zaujímavých lákadiel pre Novovešťanov

Ani sme sa nenazdali a prichádza prvý septembrový víkend. Ak sa rozhodujete, ako ho prežiť v Spišskej či okolí, prinášame vám niekoľko tipov.

Ilustračný obrázok k článku Doprajte si pekný relax cez víkend: 5 zaujímavých lákadiel pre Novovešťanov
Zdroj: Dnes24.sk

Prvý septembrový víkend už čochvíľa štartuje. Je preto najvyšší čas sa rozhodnúť, ako ho strávite. Pomôcť vám môže našich päť tipov na zaujímavé akcie, ktoré sa v Spišskej a okolí uskutočnia.

DNI CYKLISTIKY NA SPIŠI

3. – 4. septembra 2016, Radničné námestie

Víkend môžete využiť v našom meste aktívne. Celý bude patriť všetkým priaznivcom cyklistiky. Pretekári si zmerajú sily na 45. ročníku Časovky do vrchu na úseku štátnej cesty Novoveská Huta – Grajnár – Hnilčík. V nedeľu je zase pripravený mestský okruh. V rámci podujatia budú prebiehať aj verejné preteky určené pre neregistrovaných cyklistov a žiakov.

ROZLÚČKA S LETOM

3. septembra 2016 o 16.00, areál Tj Slovan Smižany

V susedných Smižanoch sa prvú septembrovú sobotu rozlúčia s letom. Hlavným hosťom programu bude divadlo DRaK z Prešova ktoré sa predstaví s muzikálom Maľované na skle. Sobotný podvečer spestrí aj country skupina zo Spišských Vlách Zahuraci. Pripravené sú aj ukážky sokoliarov majstra Vagana a taktiež psí záprah na ktorom sa budú môcť tí najmenší aj povoziť.

PEKELNÝ BEH RAJOM

4. septembra. 2016 o 11.00, Čingov, Slovenský raj

Ste milovníkmi Slovenského raja a chceli by ste si v ňom zabehať? Už túto nedeľu budete mať príležitosť. Čakajú na vás dve trasy jedna 12 kilometrová a druhá pre zdatnejších bežcov okolo celého raja dlhá 55 kilometrov.

SOĽ NAD ZLATO

4. septembra. 2016 o 15.00, Novoveská Huta

Posledné vystúpenie v rámci kultúrneho leta. V nedeľu popoludní je pre najmenších pripravená známa rozprávka Soľ nad zlato. Zahrať ju príde DIvadlo Cililing z Prešova do mestskej časti Novoveská Huta.

LITERASA

4. septembra 2016 o 18.00, kaviareň eLAra

V nedeľu podvečer si prídu na svoje milovníci poézie a hudby. Prvý z večerou takzvanej Literasy môžete stráviť aj na literárno-hudobnej terase v kaviarni eLAra. Predstavia sa vám: Ján Mičuch – poézia; Tomáš Repčiak & Martin Horbal – hudba a spev.

foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM