JAB Rôzne

FOTO a VIDEO: Pri Technickej akadémii v Spišskej slávnostne otvorili nové športovisko

Prvá hodina telesnej výchovy na novom športovisku sa niesla v slávnostnom duchu. Okrem žiakov nechýbali ani predstavitelia mesta či kraja.

Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás na našom portáli už priebežne informovali, pri Technická akadémii v Spišskej Novej Vsi sa v posledných mesiacoch usilovne pracovalo v školskom parku. Práve tam totižto vznikalo multifunkčné športovisko, ktoré bude slúžiť nielen študentom, ale aj širokej verejnosti.

V piatok 11. októbra nastal ten deň, kedy si študenti Technickej akadémie mohli svoju telesnú výchovu užiť práve na novom ihrisku. Hodina sa však niesla v slávnostnom duchu. Multifunkčné ihrisko prestrihnutím pásky za prítomností študentov aj hostí slávnostne otvorili predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik, ako aj riaditeľ Technickej akadémie Ladislav Ruttkay.

„Košický samosprávny kraj sa snaží od minulého roku ešte intenzívnejšie venovať stredným školám a investovať viac finančných prostriedkov do ich rozvoja. Tohto roku to je už piate multifunkčné ihrisko v kraji a zároveň musím povedať, že je aj zatiaľ najväčšie. Verím, že ho študenti aj patrične využijú, keďže tu majú možnosť robiť viacej športov a rozvíjať sa tak aj po fyzickej stránke," povedal po slávnostnom otvorení predseda KSK Rastislav Trnka.

Výstavba športového areálu sa začala v júli tohto roku a ukončená bola začiatkom októbra. Investičná akcia sa vyšplhala na 180 443 eur, z toho 155 000 eur financoval kraj, sumou 15 000 eur prispelo mesto Spišská Nová Ves a zvyšok sa škole podarilo získať zo sponzorských príspevkov.

„Dnes je pre nás sviatok. Dlho sme na toto ihrisko čakali a veľmi sa tešíme Naša škola má za sebou 38-ročnú históriu. Budovali sme laboratóriá, budovali sme učebne, opravovali sme fasádu, ale stále sme cítili, že niečo pre našich žiakov chýba. A teraz nastala chvíľa, že sa konečne podarilo vybudovať tu športový areál, hoci tá myšlienka bola už veľmi dlho," neskrýval nadšenie riaditeľ školy s tým, že radosť nemá len on, ale aj učitelia telesnej výchovy či samotná študenti. Tí sa podľa jeho slov chodili pozerať na prebiehajúce práce a nevedeli sa dočkať otvorenia.

Zábery zo slávnostného otvorenia nájdete aj v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Slávnostné otvorenie nového športoviska pri Tech. akadémii
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM