JAB Rôzne

FOTO a VIDEO: Sobáš v Spišskej, aký sa len tak nevidí. Prekvapil aj primátor

S teplejším počasím začína aj hlavná sezóna sobášov. Tú v Spišskej Novej Vsi odštartoval jeden mladý pár naozaj veľkolepo. Veď sledujte....

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Sobáš v Spišskej, aký sa len tak nevidí. Prekvapil aj primátor
20
Galéria

Nezvyčajné miesta na sobáš či sobáš spätý s tým, čo budúcich manželov spája a baví, sa dostávajú do popredia čoraz viac. Jeden vskutku nezvyčajný, no zároveň veľmi honosný, sa konal uplynulý víkend v obradnej sále Radnice v Spišskej Novej Vsi.

Na mladomanželov čakalo privítanie vo veľkom štýle
2
Galéria

Teraz už novomanželia Marián a Erika si vybrali svadbu v historických kostýmoch. Ako nám prezradila mama ženícha, išlo konkrétne o uhorské kostýmy, ktoré boli veľmi honosné a patria k našej histórii. Ženích, ako aj jeho rodičia, sú dlhoročnými členmi skupiny historického šermu JAGO, preto svadba v historických kostýmoch a v uhorskom štýle bolo tak trochu samozrejmosťou.

„Nikdy som netúžila mať ako nevesta klasické biele šaty, a preto som ani na sekundu nezaváhala, keď mi teraz už manžel navrhol historickú svadbu. V týchto šatách sa cítim dobre a myslím, že som krajšia nevesta ako zvyčajne," povedala pre náš portál nevesta Erika s tým, že šaty sú šité na mieru vlastnou svokrou.

Aj keď k histórii majú veľmi blízko, ako tvrdí, dnes je život pohodlnejší. No svadba v uhorskom štýle má svoje nezabudnuteľné čaro. Nielen novomanželia sa však postarali o pekný zážitok pre okoloidúcich. Aj na ženícha s nevestou čakalo prekvapenie priamo na Radnici. „Keďže tu máme po dlhých rokoch historickú svadbu, rozhodli sme sa prekvapiť novomanželov a na obrad sme si tiež obliekli historické kostýmy," prezradil primátor mesta Ján Volný.

A ako prežívali rodičia ženícha a členovia skupiny historického šermu svadbu svojho syna? „Trošku smutno a zároveň veselo. Sme radi, že máme peknú a dobrú nevestu, ktorá pristala na takúto svadbu a dúfame, že pribudne nielen nevesta, ale aj nová členka do našej skupiny," zhodli sa manželia Slejzákovci.

OBRAZOM:  V Spišskej sa konal sobáš ako z rozprávky...
20
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM