JAB Rôzne

FOTO a VIDEO: Súčasťou Vianočného trhu bol aj lampiónový sprievod či videomapping

Tri dni nákupov, ale aj pekných zážitkov priniesol tohtoročný Vianočný trh v našom meste. Vychutnať ste si mohli aj videomapping s vianočnou tématikou.

Zdroj: Dnes24.sk

29. ročník Vianočného trhu v Spišskej Novej Vsi je už za nami. Počas troch dní mohli obyvatelia Spišskej a okolia nakupovať v takmer 150 stánkoch na Letnej ulici či vychutnávať si predvianočnú atmosféru prostredníctvom bohatého kultúrneho či sprievodného programu.

Prvýkrát bolo postavené pred Levočskou bránou aj pódium, kde nebola núdza o hudbu či rozprávku. Nechýbali ani koledníci, ktorí chodili po celom námestí a spestrovali tak celkové podujatie.

Tento rok sme sa počas Vianočného trhu mohli tešiť aj z niekoľkých noviniek. Jednou z nich bola aj možnosť kúpiť si teplý nápoj do keramického hrnčeka s motívom mesta, za ktorý však museli záujemcovia uhradiť zálohu 3 €. Táto možnosť bola v troch stánkoch s občerstvením v blízkosti Provinčného domu. Po vrátení nepoškodeného hrnčeka ste zálohu mohli získať späť.

V piatok podvečer obsadili námestie celé rodiny s rôznymi lampiónmi či svetielkami. Súčasťou trhu bol totižto aj Lampiónový sprievod mestom na čele s primátorom mesta Pavlom Bečarikom a skupinou historického šermu Jago.

Tí, ktorí ho minulý rok nestihli si ho mohli užiť teraz. Pre tých, ktorí ho videli bola pripravená novinka. Reč je o videomappingu, ktorý prebiehal na v centre mesta na prednej strane Evanjelického kostola.

Prezentovaný bol minuloročný videomapping, ktorý bol vytvorený pri príležitosti 750. výročia 1. písomnej zmienky o Spišskej Novej Vsi. Keďže sme v predvianočnom období na svoje si prišli aj deti. Projekcia s vianočnou tématikou zožala veľký úspech a potlesk od všetkých divákov.

Zábery zo spomínaných sprievodných akcií nájdete aj v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zachytené objektívom: Vianočný videomapping aj lampiónový sprievod
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM