Miroslav Pomajdík Šport

Futbalistky zo ZŠ Z. Nejedlého majsterkami Slovenska: Mikolajová si vystrieľala pobyt v Juventuse Turín

Futbalisti A-tímu Spišskej Novej Vsi nám počas uplynulej sezóny veľa radosti nedopriali, no mladšie futbalové ročníky sa postarali o niekoľko výnimočných chvíľ a potešili srdce nejedného fanúšika novoveského futbalu. Táto sezóna bola pre mladé futbalistky zo ZŠ Z. Nejedlého naozaj grandiózna.

Ilustračný obrázok k článku Futbalistky zo ZŠ Z. Nejedlého majsterkami Slovenska: Mikolajová si vystrieľala pobyt v Juventuse Turín
Zdroj: Dnes24.sk

Majstrovstvá Slovenska Coca Cola školský pohár

V Spišskej nám rastú futbalové talenty, čo sa potvrdilo aj v dvoch finálových celoslovenských futbalových turnajoch. Na Majstrovstvá Slovenska Coca Cola školský pohár sa okrem dievčat prebojovali aj ich chlapčenskí kolegovia a ZŠ Z. Nejedlého 2 Spišská Nová Ves sa tak stala jedinou školou na Slovensku, ktorá mala vo finále zastúpenie v oboch kategóriách.

Dievčatá sa prebojovali až do samotného finálového zápasu, kde však podľahli Trebišovu tesne 0:1. Najlepšou strelkyňou turnaja sa stala Spišiačka Mária Mikolajová, ktorá vsietila úctyhodných 10 gólov z celkového počtu 12 gólov dievčenského družstva zo ZŠ Z. Nejedlého. Odmenou jej bol týždenný pobyt vo veľkoklube Juventus Turín.

Mladé futbalistky a futbalistov osobne navštívil aj Martin Škrteľ. „Myslím si, že toto stretnutie bolo dosť silným zážitkom pre chlapcov a dievčatá. Je to slovenský reprezentant a hráč FC Liverpoolu, ktorý im má čo ponúknuť.” poznamenal riaditeľ ZŠ Z. Nejedlého Miroslav Nováček. Riaditeľ Nováček osobne sprevádzal futbalovú výpravu školy v priebehu celého turnaja.

Výsledky, dievčatá:

SNV – Trebišov: 2:0, (Mikolajová 2)
SNV – Oravské Veselé: 2:0, (Mikolajová 2)
SNV – Haligovce: 6:0, (Mikolajová 4), (Mazúrová 2)

Semifinále:
SNV – Močenok: 2:0, (Mikolajová 2)

Finále:
SNV – Trebišov 0:1

Chlapci, výsledky:

SNV – Senec: 0:3
SNV – Jelenec: 0:2
SNV – Ružomberok: 0:0

Chlapcom sa nepodarilo postúpiť zo skupiny a obsadili konečné 5.-8. miesto.

Finále Majstrovstiev Slovenska Jednota Cup

Len niekoľko dní mali na oddych po absolvovaní finále Majstrovstvá Slovenska Coca Cola školský pohár mladí futbalisti a futbalistky zo ZŠ Z. Nejedlého zo Spišskej a už ich čakalo finále starších žiakov a žiačiek na Majstrovstvách Slovenska Jednota Cup, ktorý sa uskutočnil v Leviciach.

ZŠ Z. Nejedlého sa opäť podaril husársky kúsok a ako jediná škola na Slovensku mala vo finále tohto turnaja družstvá dievčat a chlapcov. Staršie žiačky potvrdili svoje kvality a stali sa majsterkami Slovenska! Chlapci podľahli v zápase o bronz Bratislave 0:1 a obsadili tak celkové štvrté miesto.

Výsledky, staršie žiačky:
Štiavnik – Sp. Nová Ves: 0:1
Vrbové – Sp. Nová Ves: 1:4
Zemianske Kostoľany – Sp. Nová Ves: 0:1

Semifinále:
Bratislava – Sp. Nová Ves: 1:3

Finále:
Sp. Nová Ves – Zemianske Kostoľany: 3:0

Výsledky, starší žiaci:
Sp. Nová ves – Martin: 2:1
Sp. Nová Ves – Levice: 3:0
Sp. Nová ves – Dubnica: 3:3

Postup do semifinále z prvého miesta!

Semifinále:
Sp. Nová ves – Trnava 0:1 (10 sekúnd pred odpískaním zápasu!)

Zápas o tretie miesto: Sp. Nová Ves – Bratislava 0:1

COCA COLA školský pohár
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM