Správy

COVID-19 v kežmarskej nemocnici: Pôrody v Poprade či Spišskej!

Desiatky nakazených zdravotníkov v kežmarskej nemocnici. Rodičky budú musieť ísť do Popradu, Spišskej, či Starej Ľubovne.

Ilustračný obrázok k článku COVID-19 v kežmarskej nemocnici: Pôrody v Poprade či Spišskej!
Zdroj: TASR

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku pre nepriaznivú pandemickú situáciu obmedzí na 15 dní činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Informoval o tom riaditeľ nemocnice Viktor Halíř s tým, že dočasné obmedzenie činnosti tohto oddelenia bude trvať od 21. decembra do 4. januára 2021.

Ako potvrdila hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková, v nemocnici evidujú celkovo 29 zamestnancov s ochorením COVID-19 a dvoch pozitívnych pacientov. „Vzhľadom na to, že sú medzi nimi aj lekári a sestry, nemocnica už musela dočasne zlúčiť oddelenie dlhodobo chorých a interné oddelenie. V nemocnici stále platia prísne protiepidemio­logické opatrenia a zákaz návštev pacientov,“ zdôraznila hovorkyňa.

Rodičky, ktoré by za normálnych okolností rodili v kežmarskej nemocnici, ako aj pacientky, ktoré si budú vyžadovať akútnu zdravotnú starostlivosť, budú podľa slov Pavlikovej dočasne prijímané v Nemocnici Poprad, v Ľubovnianskej nemocnici alebo v Nemocnici s poliklinikou Spišská Nová Ves.

Slovenské nemocnice sú vo vážnej situácii

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM