Aktualizované Krimi

Krajský súd potvrdil 23-ročný trest väzenia pre expolicajta za vraždu snúbenice!

Krajský súd v Košiciach v utorok potvrdil 23-ročný trest väzenia pre expolicajta Mareka (28) za vraždu snúbenice, ku ktorej došlo v Spišskej len deň pred plánovanou spoločnou svadbou.

Ilustračný obrázok k článku Krajský súd potvrdil 23-ročný trest väzenia pre expolicajta za vraždu snúbenice!
Zdroj: TASR

Rozhodnutie padlo po odvolaniach voči rozsudku Okresného súdu Košice I zo strany obžalovaného aj poškodenej strany. Rozsudok je právoplatný.

Expolicajta odsúdili za obzvlášť závažný zločin vraždy. Trest si odsedí v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Súd mu určil aj ochranný dohľad na dva roky a povinnosť uhradiť otcovi, matke a bratovi zavraždenej nemajetkovú ujmu po 15 000 eur. Odvolanie poškodenej strany, ktorá si nárokovala nemajetkovú ujmu celkovo 80 000 eur, krajský súd zamietol. Poškodených odkázal v tejto veci na civilný súd.

Odsúdený v odvolaní neúspešne žiadal oslobodenie spod obžaloby pre údajné nezákonné vyšetrovanie, prípadne zníženie trestu s poukazom na poľahčujúce okolnosti. Trestná sadzba za daný zločin je v rozmedzí 20 až 25 rokov. Podľa senátu krajského súdu však poľahčujúce okolnosti boli už v prvotnom rozsudku zohľadnené a rovnako ako okresný súd neuznal, že by obžalovaný konal v stave zníženej príčetnosti.

V čase skutku bol Marek referent pohotovostnej motorizovanej jednotky. Podľa súdu dňa 30. septembra 2016 večer v byte v Spišskej Novej Vsi po predchádzajúcej hádke kuchynským nožom najmenej trikrát bodol svoju snúbenicu Alexandru. Spôsobil jej pritom zranenia, ktorým na mieste podľahla. Telo nebohej potom zabalil, naložil do auta a odviezol k Levočskej priehrade, kde ho polial benzínom a zapálil. Následne išiel na políciu nahlásiť nezvestnosť svojej snúbenice, s ktorou bol v partnerskom vzťahu deväť rokov. Neskôr sa priznal a označil aj miesto, kde telo ukryl. Vinu priznal aj na súdnych pojednávaniach a vyjadril ľútosť nad činom, ktorý si podľa vlastných slov nevie vysvetliť.

Rodina nebohej sa chcela na pojednávaniach dozvedieť, prečo k skutku došlo, mnoho otázok však pre ňu ostáva stále nezodpovedaných. „Dnes je to 16 mesiacov odo dňa, kedy sa stal tento brutálny a ohavný čin, ktorého sa dopustil odsúdený. Pre našu rodinu a všetkých blízkych to bude doživotnou traumou a žiadna výška trestu a odškodnenie nevyrovná našu bolesť,“ povedal novinárom otec zavraždenej.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM