Miroslav Pomajdík Šport

Krásne chvíle spišskonovoveského volejbalu: Kadetky mieria na Majstrovstvá Slovenska!

Výborné meno spišskonovoveskému športu robia volejbalistky. Najprv sa na Majstrovstvá SR prebojovali juniorky a teraz ich napodobnili kadetky, ktoré v 13. kole porazili svoje rivalky zo Šace. Spišiačky tak pokračujú vo víťaznej šnúre, kedy od začiatku súťaže ešte neprehrali.

Ilustračný obrázok k článku Krásne chvíle spišskonovoveského volejbalu: Kadetky mieria na Majstrovstvá Slovenska!
Zdroj: Dnes24.sk

Čísla nepustia a tak je už jasné, že aj keď Spišiačky musia ešte odohrať posledné kolo so Starou Ľubovňou, už im nič nestojí v ceste za postupom na Majstrovstvá Slovenskej republiky. Bodový náskok je už tak vysoký, že ani prípadná prehra na stave nič nezmení.

Šaca dlho nevzdorovala

Kadetky zo Šace ťahali počas celého zápasu za kratší koniec. Tento rok sa im vôbec nedarí, o čom hovorí aj ich nelichotivá bilancia, keď prehrali všetky svoje vystúpenia. Spišiačky mali celú hru pevne vo svojich rukách. Do zápasu nastúpili posilnené o hráčky starších žiačok: Katrin Nikoleta Da Cruz, Vladimíra Vikartovská a Sofia Mitterová.
„Paradoxné, ale sympatické je, že sa tak v drese Spišskej Novej Vsi v jednom družstve stretli kadetky, ktoré už majú extraligové skúsenosti a kadetky, ktoré mali v tejto kategórii premiéru,“ skonštatoval tajomník volejbalového klubu Spišská Nová Ves Igor Murko

VK Šaca – VK Spišská Nová Ves: 0:3 ( –14, –12, –10) a 0:3 ( –13, –11, –11)

Základná zostava: Bodáková, Vikartovská, Zaťková, Bérešová, Dulíková, Urbanová striedali: da Cruz, Mitterová

Hrdá trénerka

„Predposledný zápas v kadetskej súťaži mal jednoznačný priebeh. Jasne sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Som rada, že do zápasov v kadetskej súťaži sa zapojili a mali svoju premiéru staršie žiačky Vikartovská, da Cruz a Mitterová a ukázali sa v dobrom svetle,“ zhodnotila trénerka kadetiek VK SNV Eva Fabianová:

Foto: Natália Bodáková (víťazné družstvo kadetiek s trénerkou)

Kadetky Spišská Nová Ves
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM