JAB Rôzne

Mamička zo Spišskej má šikovné ručičky: Vianočné ozdoby zo stužiek a špendlíkov!

Najkrajšie sviatky v roku sa blížia a aj v domácnostiach zavládne vianočná atmosféra. Nechajte sa inšpirovať mamičkou Danielou zo Spišskej, ktorá vyrába parádne ozdoby.

Ilustračný obrázok k článku Mamička zo Spišskej má šikovné ručičky: Vianočné ozdoby zo stužiek a špendlíkov!
14
Galéria

K Vianociam patrí zaručene aj výzdoba každej domácnosti. Inšpiráciu môžete načerpať aj od mamičky Daniely zo Spišskej Novej Vsi, ktorá má naozaj šikovné ručičky a zaujímavé hobby.

Falošný patchwork

Takzvaný falošný patchwork objavila Daniela u svojej známej a veľmi ju zaujal. „Pozerala som sa na to s veľkým obdivom a rozhodla som to, že to vyskúšam aj sama. Návod som odkukala na internete,“ prezradila pre náš portál.

Inšpirácia podľa jej slov prichádza sama. „Zoberiem polyestérovú guľu, do ruky rozložím stužky, nakombinujem farby a začínam špendliť,“ opísala šikovná mamička s tým, že napríklad výroba samotnej vianočnej gule môže trvať jednu až dve hodiny. Len pre zaujímavosť, okrem stužiek sa vo vianočnej guli nachádza aj približne 350 špendlíkov.

Vianočná inšpirácia

Inšpirovať sa pred blížiacimi vianočnými sviatkami môžete aj vy. Daniela nám prezradila aj samotnú techniku. „Na guli si nájdeme stred a z jednej strany aj z druhej strany začneme ukladať a špendliť stužky, ktoré sú nastrihané na dĺžku 2,5 centimetra. Do stredu stužky vpichnem jeden špendlík a stužky preložíme do vnútra tak, aby sa vytvorila strieška. V strede pripneme špendlíkom, takže na jednu striešku potrebujeme tri špendlíky. Farby si každý môže vybrať podľa vkusu a fantázie,“ uzavrela Daniela.

Okrem gulí si môžete touto technikou vytvoriť aj vianočné stromčeky či zvončeky. Zúfať netreba ani po Vianociach, lebo zo stužiek sa dajú vytvoriť napríklad aj veľkonočné vajíčka. Aj keď samotné výrobky sú poriadna mravenčia práca, Daniela hovorí, že je to pre ňu neskutočný relax.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Novovešťanka Daniela sa má čím pochváliť: Paráda, aké ozdoby výraba!
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM