Rôzne

Mesto Spišská na facebooku uverejnilo status o gayovi... takáto búrka sa strhla!

Mesto Spišská Nová Ves sa rozhodlo na svoj facebook uverejniť status o víťazovi súťaže Gayman Českej a Slovenskej republiky. No sledujte, čo potom nasledovalo...

Ilustračný obrázok k článku Mesto Spišská na facebooku uverejnilo status o gayovi... takáto búrka sa strhla!
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Mesto Spišská Nová Ves na svojom FB profile uverejnilo tento týždeň ako zaujímavosť aj informáciu o Lukášovi Grečkovi – rodákovi z nášho mesta, ktorý sa neskôr presťahoval do Viedne a súčasne študujete medicínu v Brne.

„V minulom roku zvíťazil v súťaži Gayman Českej a Slovenskej republiky, ktoré bude reprezentovať na prehliadke Mr. Gay Europe 2018, ktorá sa tento rok koná v Poľsku,“ napísalo mesto na svojom facebooku.

Búrlivá diskusia

Tento príspevok však vzápätí vyvolal rozporuplné reakcie a okrem toho aj búrlivú diskusiu. Pod daným statusom sa objavila viac ako stovka rôznych komentárov ľudí. A nechýbali ani všakovaké negatívne vyjadrenia.

„Zo Spišskej pochádza mnoho statočných a pracovitých ľudí, ktorí sú osobnosťami, aj keď o nich vie málokto. Vyhrať súťaž Gayman do tejto kategórie určite nepatrí. Odporúčam vedeniu mesta, aby rozhodne vymenilo ľudí, ktorí považujú za dôležité oboznamovať obyvateľov mesta s takýmito informáciami. Ponúkať vôbec tuto informáciu na oficiálnom webe mesta považujem za neprijateľné,“ napísal napríklad Anton. „Si robíte zadok.. Toto môže pridať normálny človek? To máme byť hrdí na toto? Kriste, ja sa sťahujem niekde,“ znie v ďalšej reakcii.

Ako sme už spomenuli, pod daným statusom sa na oficiálnom FB profile mesta rozpútala naozaj dlhá diskusia, treba však povedať, že viac reakcií uvedený príspevok schvaľovalo. „Rešpekt Lukáš. Rešpekt admin. Rešpekt Mesto SNV. Hoci sa píše rok 2018, podľa niektorých komentárov stredovek neskončil, stredovek trvá,“ znie napríklad jedna z nich.

„Gratulujem Mestu Spišská Nová Ves, že sú preň všetci rovní a že uverejnilo tento post. Pánovi Grečkovi veľa šťastia pri štúdiu, už len preto, že v budúcnosti bude pravdepodobne dbať o zdravie všetkých ľudí a pochybujem, že jeho výkony na pracovisku budú kvalitné podľa toho, kto je akej orientácie,“ napísala pre zmenu Kaja.

Čo na to radnica?

O vyjadrenie sme požiadali aj samotnú spiškonovoveskú radnicu. „Pravidelne informujeme o aktualitách v meste, navyše sa venujeme historickým osobnostiam, rodákom, ľuďom, ktorí u nás pôsobili, ale aj umeleckým dielam venovaným mestu, či historickým fotografiám. Informácia o víťazovi spomínanej súťaže patrila medzi ďalšie, ktoré sa objavili na internete, a podobne, ako informácie o ďalších ľuďoch, ktorí súvisia s naším mestom, sme ju zaradili medzi tie, ktoré zverejňujeme. Zbierame všetky informácie o spojitostiach s naším mestom,“ povedal PR pracovník mesta Tomáš Repčiak.

Ako doplnil, v prípade L. Grečka išlo o zaujímavosť – informáciu, ktorá neobsahovala ani príklon k téme ani odmietnutie. „Samozrejme, že sme čakali aj negatívne reakcie, nie však v takom rozsahu. Zámerne sme nevstupovali do komentárov a reagovali sme až neskôr – uverejnením kódexu, ktorý sme predtým na FB nemali. Zverejnením kódexu sme jasne odpovedali na diskusiu i výhrady,“ uzavrel Repčiak.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM