JAB Iné športy

Mladí gymnasti v akcii: Priamo v centre Spišskej sa konal Olympijský deň, FOTO

Centrum Spišskej Novej Vsi opäť ožilo tentokrát športovým podujatím. Mladí gymnasti predviedli blízkym aj verejnosti priamo v centre mesta svoje zručnosti.

Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie, ktoré oživilo slnečné popoludnie v Spišskej Novej Vsi. Už po druhýkrát zaplnili park pred Evanjelickým kostolom v pondelok podvečer mladí gymnasti, aby predviedli, čo všetko sa počas roka naučili. Športové popoludnie pod názvom Olympijský deň pripravil Olympijský klub Spiš v spolupráci s mestom Spišská Nová Ves a klubom RTVŠ Mix.

Milého podujatia sa zúčastnil aj predseda Olympijského klubu Spiš Viliam Mjartan, ktorý v úvodnom príhovore privítal všetkých prítomných a povedal, že hlavnou myšlienkou tejto akcie je do športovania dotiahnuť čo najviac detí. Akciu prišiel podporiť aj primátor mesta Pavol Bečarik či bývalý slovenský futbalista, olympijský víťaz z roku 1980, František Kunzo.

„Minulý rok sme skúsili ísť prvýkrát von pozrieť do parku, ukázať obyvateľom Spišskej Novej Vsi, čo robíme a tento rok sme si to zopakovali a pripojili sme sa k Olympijskému dňu v spolupráci s pánom Mjartanom,“ ozrejmila pre Spišskú 24 trénerka gymnastiky RTVŠ Mix Irena Kovalčíková. Ako doplnila, viac ako stovka detí od 4 do 15 rokov si pripravila na pondelok podvečer rôzne ukážky gymnastiky.

„Našim cieľom je ukázať, že gymnastika je pre zdravie a pre všeobecnú pohybovú zručnosť dieťaťa základ, že to nie je nejaké strašidlo. Učíme sa základy, kotúle, preskoky a hlavne prekonať samého seba,“ ozrejmila. Tento rok športové podujatie bolo obohatené aj o Olympijský beh detí, ktoré si zmerali sily v troch vekových kategóriách priamo v parku. Na víťazov čakali ceny a všetky deti si z podujatia odniesli sladkú odmenu.

Ako prebiehal Olympijský deň v centre Spišskej si môžete pozrieť aj v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: V Spišskej sa konal Olyjmpijský deň
26
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM