JAB Rôzne

Na cesty vyráža naozaj štýlovo: František brázdi ulice Spišskej na parádnom stroji, FOTO

Má viac ako polstoročie a žiadnu náhradnú súčiastku. Františka Hamráka môžete v uliciach Spišskej Novej Vsi spozorovať na pozoruhodnom stroji.

Ilustračný obrázok k článku Na cesty vyráža naozaj štýlovo: František brázdi ulice Spišskej na parádnom stroji, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Skúter Františka Hamráka zo Spišskej Novej Vsi má viac ako polstoročie, ale ešte žiadnu náhradnú súčiastku. Milovník týchto historických mašín na svoj stroj nedá dopustiť.

Premiéra v Spišskej

Cez víkend zaparkovala priamo pred Radnicou v Spišskej Novej Vsi takmer stovka historických skútrov z rôznych krajín sveta. V poradí už 19. ročník medzinárodného zrazu týchto veteránov zažil v našom meste premiéru. Zásluhu mal na tom Novovešťan František Hamrák. Ten je členom Skúter klubu v Brne a hrdým majiteľom stroja značky Čezeta, na ktorom brázdi ulice.

Zaujímalo nás, ako sa dostal k svojmu prvému skútru. „V mladých rokoch ako študent som ešte nemal ani vodičák, ale veľmi som túžil mať skúter. Cez prázdniny som chodieval na letné brigády, aby som si našetril a mohol si ho kúpiť. Čo sa mi aj splnilo,“ prezradil pán František s tým, že neskôr, keď začali vyrábať novšie typy, tak k prvému stroju pribudol ďalší.

Originál

Tento posledný si podľa jeho slov vygúglil už ako dôchodca na internete. Jeho rok výroby je 1964 a ako hrdý majiteľ skútra hovorí, stále je v pôvodnom stave. „Poväčšine sú na zrazoch skútre, ktoré sú renovované, môj je však originál,“ dodáva.

Na svojom 52-ročnom skútri jazdí na rôzne medzinárodné zrazy, no nemá s ním problém sa zaradiť aj do bežnej cestnej premávky a zájsť si na ňom napríklad na nákup. A aké je to podľa neho jazdiť na skútri? „Tá jazda sa nedá opísať, tá jazda sa musí zažiť,“ uzavrel pán Hamrák.

Môže vás zaujímať:

Pôjdete po ulici v Spišskej a zrazu sa vám to stane: V meste môžete zažiť veľmi milé prekvapenie!

FOTO: Spišské športové hry oslávili krásne výročie: Rekordný počet účastníkov aj parašutisti na oblohe

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM