Správy

Zoo v Spišskej Novej Vsi počas leta odolávala davom: Viac ako 100 000 ľudí!

Zoo v Spišskej Novej Vsi bilancuje návštevnosť v tomto roku. Ktorý mesiac prišlo najviac ľudí?

Ilustračný obrázok k článku Zoo v Spišskej Novej Vsi počas leta odolávala davom: Viac ako 100 000 ľudí!
17
Galéria

V júli prešlo jej bránami 35.774 návštevníkov a v auguste 37.858. Uviedla to riaditeľka zoologickej záhrady Jana Dzuriková.

Ako ďalej priblížila, počas letnej sezóny si ju do konca augusta pozrelo celkovo 104.599 ľudí, čo je len o 3726 menej ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Do zoo prišli ľudia z rôznych kútov Slovenska, zo zahraničia hlavne Česi. „Nakoľko bola zoo od 11. marca do 6. mája zatvorená, prišli sme o časť návštevníkov. V mesiacoch máj a jún mávame za normálnych okolností veľa školských výletov, čo pre nový koronavírus tento rok nebolo, napriek tomu hodnotím letnú sezónu ako dobrú,“ skonštatovala Dzuriková.

Počas letných mesiacov mali možnosť deti navštíviť Letný zoo krúžok, do ktorého sa zapojilo 272 účastníkov. Riaditeľka ozrejmila, že tento rok mali v zoo iba dve akcie. Prvou bola „Spolu za zdravý a krásny úsmev“ – roadshow budúcich dentistov, ktorí inštruujú návštevníkov zoo, ako sa správne starať o ústnu dutinu. Druhou bola akcia jednej banky, ktorá si adoptovala ťavu a pre tých najmenších pripravila maľovanie na tvár, súťaže či fotenie s maskotom.

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi je otvorená do 31. októbra, po tomto termíne bude otvorený pavilón Aguaterra od 9.00 do 16.00 h každý deň okrem pondelka. „Po uzatvorení zoo pre verejnosť budeme robiť práce súvisiace so zazimovaním zvierat a nevyhnutné opravy chovných zariadení,“ dodala riaditeľka.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM